
ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op.
(meer...)

ANIMATIE - Altijd mooi gemaakt en altijd interessant. In deze animatie van RSA gaat Manuel Lima in op het onderwerp van netwerken, of anders gezegd: problemen van georganiseerde complexiteit.
(meer...)

ENG - In Griekenland zijn de knokploegen inmiddels het internet af ..en de straat op. Fascistische Gouden Dageraad vecht in havenstad Patras met politie en terroriseert immigranten.
(meer...)

ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op.
(meer...)

OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk
(meer...)
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale.
(meer...)
DATA - Een eenvoudige grafiek laat zien dat de markt voor koopwoningen nu terug is op het niveau van april 2005. Het einde van de daling is nog niet in zicht.
(meer...)

GRAPPIG - Sommige restauranthouders moeten wat langer nadenken over hun naam.
(meer...)

FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl.
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)
Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen
(meer...)

Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars.
(meer...)

ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien.
(meer...)
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering?
(meer...)

VERHAAL - Wordfeud is Scrabble, De Speld is de 1 aprilgrap, Jan Jaap van der Wal heeft een hoorspel gemaakt en zo zijn er meer oude ideeën die nu weer worden opgepakt. Laat ik ook maar zoiets proberen.
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)
Voor het onderwijs is er nog veel laaghangend fruit als het om bezuinigingen gaat betoogt Rein Bijlsma, docent aan het AOC Groenhorst College en oprichter van de denktank 24/7 onderwijs. Met name ICT wordt daarbij over het hoofd
(meer...)
OPINIE - Er zijn goede redenen om tegen etnische categorisering en registratie te zijn. Het zichtbaar maken van etnische doelgroepen levert namelijk geen kennis op over maatschappelijke problemen. De voorstanders komen uiteindelijk uit op een halfgare theorie over
(meer...)

Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het
(meer...)

Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las,
(meer...)
ANALYSE - Het aantal overvallen daalt en de politie spreekt van een trend. Maar criminaliteitsanalist Therese Klok twijfelt daaraan. Lees haar stukken ook op haar weblog.
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

ANALYSE - Er lijkt een keuze te zijn in Egypte. Maar dat is schijn.
(meer...)
ELDERS - India gaat de Ganges (weer) schoonmaken. En er lijkt zowaar wat dooi te zijn aan de grens tussen India en Pakistan.
(meer...)
Parasitisme als reactie op coöperatie. Het zou kunnen maar ik ben er niet van overtuigd. Daarnaast vind ik de aanduiding ‘dishonest’ op zijn minst onterecht:
1) parasieten zijn deel van de community en hebben hun oorzaak en reden van bestaan. Zowel biologisch als sociologisch zal men kunnen, mogen en moeten argumenteren dat de parasieten een functionele rol hebben in de samenleving.
2) het is een waardeoordeel. Met oneerlijkheid heeft het vrij zeker niets van doen. De interactie maakt dat een individu bepaalde eigenschappen wel of niet kan ontplooien. Blijkbaar kunnen sommige individuen niet anders dan parasiet worden.
In bovenstaande gebruik ik ook het woord parasiet maar eigenlijk ben ik het daar niet mee eens. Parasieten leven ten koste van de gastheer en daar is feitelijk geen sprake van in de menselijke samenleving (iig niet binnen de lifecycle van de individuen).
Ik denk dus ook dat het begrip symbiose (mutualisme) beter van toepassing is. Sommige individuen maken gebruik van de leven gevende mogelijkheden van de samenleving zonder bij te dragen aan het creëren van de leven gevende mogelijkheden. En dan moet de samenleving ook nog als een (1) organisme worden gezien. Ik twijfel daar ook nog aan.
Persoonlijk denk ik dat de bron cq onstaansoorzaak van beveiligingssystemen een andere is en niets met parasitisme of symbiose te maken heeft.
Schneier benadrukt in zijn stuk juist dat het helemaal geen waardeoordeel betreft. Als je de misdaadcijfers en de mate waarin een maatschappij zich vernieuwt op die manier met elkaar in verband brengt en bijvoorbeeld de VS met Japan vergelijkt is de dishonest minority volgens mij een interessante invalshoek.
Met begrippen uit de biologie als symbiose en parasitisme schiet je tekort bij de duiding van sociologische problemen.
“Blijkbaar kunnen sommige individuen niet anders dan parasiet worden” …Bij de roze buren is dit, anders verwoord, het hoofdthema.
De ene man zijn opruier, is de andere man zijn revolutionair. Iedereen met hersens in de security industrie heeft op een bepaald moment zo’n Au-spijt-moment, omdat hij/zij al die jaren heeft meegewerkt aan het handhaven van de status quo.
@Bullie
Het wijzen naar parasieten (inclusief het woord dishonest) doet me overigens wel sterk denken aan een PR-actie van een groepje Duitse bruinhemden in de dertiger jaren. Maar ik zal dat maar niet zeggen want dan breekt de pleuris weer uit.
Maar misschien toch wel aardig om dit stuk op Liberales te lezen. En misschien is de herinnering aan de “Ewige Jude” ook geen onaardige referentie.
Wijzen naar oneerlijkheid en parasitisme is flauwekul en een regelrechte – reeds herhaaldelijk gebruikte – PR truc. Een truc die echt niets met sociologische duiding heeft te maken?. Je draait jezelf een rad voor ogen als je je die illusie gaat creëren.