Uitgelicht
To ESM or not to ESM?
KlikTV
De lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden
Lentecollege | De kracht van netwerken
Schuldencrisis
To ESM or not to ESM?
Europees federalisme
Data
Hoe zorg je ervoor dat leerlingen niet blijven zitten?
Kijkcijfers: Champions League-finale van minuut tot minuut
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale. (meer...)Sark & Soto
Hapje eten bij Herpes Pizza?
Kennis
De vrije mens is een plattelandsbewoner
De eerste bommen op Rotterdam
Advertentie
Boeken
De geschiedenis van mijn middelmatigheid
Toeval is logisch
Politiek
Dibi en Diepenhorst
Brief aan Sybrand van Haersma Buma
Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen (meer...)Muze
Kunst op Zondag | … en vliegwerk.
Informatiemaatschappij
Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks
Pakken wat je pakken kan
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering? (meer...)Leven
Twee baarden | Laten we beginnen
Death song – deel 2
Sociaal
Het kan ook gratis: bezuinigen op ICT
Voor het onderwijs is er nog veel laaghangend fruit als het om bezuinigingen gaat betoogt Rein Bijlsma, docent aan het AOC Groenhorst College en oprichter van de denktank 24/7 onderwijs. Met name ICT wordt daarbij over het hoofd (meer...)Weet, eer u etnisch meet
OPINIE - Er zijn goede redenen om tegen etnische categorisering en registratie te zijn. Het zichtbaar maken van etnische doelgroepen levert namelijk geen kennis op over maatschappelijke problemen. De voorstanders komen uiteindelijk uit op een halfgare theorie over (meer...)Media
Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie
Zembla duikt onder met Illegalen
Rechtsstaat
Spreekrecht ouders is het wel het minste
Daalt het aantal overvallen echt?
ANALYSE - Het aantal overvallen daalt en de politie spreekt van een trend. Maar criminaliteitsanalist Therese Klok twijfelt daaraan. Lees haar stukken ook op haar weblog. (meer...)Wereld
Elders in de wereld kiezen Egyptenaren hun president
ELDERS - Gaat Egypte bij de presidentsverkiezingen voor het centrum of voor de extremen? (meer...)Egyptische verkiezingen: succes niet verzekerd
PLAATS EEN REACTIE
Ga naar een thema
Volg ons
Waan van de Dag
5 misverstanden over het ESM: VVD Kamerlid Klaas Dijkhoff somt op | Geenstijl reaguurder Jan Bennink aka Superjan heeft ook een mening over het ESM
16Nieuwste reacties
Nieuws: Volkskrant schijnt opiniepagina te hebben? (3)
L.Brusselman EKvdB BismarckEn we hebben er weer een | Baardmans weigert vrouwelijke minister hand te schudden (2)
L.Brusselman Likoed Zuid-Scharwoude OostTo ESM or not to ESM? (84)
lapis Michel J.Morika Michel Michel Sjiek Lord Flash J.Morika Lord FlashMax Planck Institute: iedere 10 jaar een kernramp (4)
Krekel Bismarck Sil Baron EElders in de wereld kan China vrede brengen (52)
Jabir Jabir sikbock Jabir sikbock sikbock Jabir Jabir sikbockZorgverzekeraars neuzen in medische gegevens GGZ (37)
Vermoeiend BismarckTwee baarden | Laten we beginnen (3)
Kyra Ben Hoogeboom HansRDe lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden (7)
parallax weerbarst Bismarck Matthijs Pontier Lesley HansR MeesterElders in de wereld kiezen Egyptenaren hun president (1)
cerridwenEgyptische verkiezingen: succes niet verzekerd (2)
cerridwenFascistische Gouden Dageraad vecht met politie (29)
Bismarck Jabir Harm BismarckHet kan ook gratis: bezuinigen op ICT (21)
Inca Sil FiFa Co Stuifbergen ruurd ruurd Kok Co Stuifbergen Co StuifbergenSpreekrecht ouders is het wel het minste (4)
Bismarck J.Morika Cracken J.MorikaDibi en Diepenhorst (28)
Kyra louis franceZittenblijven verleden tijd? (1)
MaxPiraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks (49)
Rob mark3000 Noortje Harm Harm Noortje NoortjeNederland koploper in afluisteren telefoons (9)
parallaxNu ook een meldpunt Islamisering (35)
Jabir Noortje Harm JantjeChili: half miljoen varkens lijden onder blokkade (6)
Sjiek DJ
Actieve discussies
- Sargasso overgenomen door Autoweek? (146)
- To ESM or not to ESM? (84)
- Straatracisme is niet typisch Marokkaans (76)
- Het clichémannetje (67)
- Europees federalisme (59)
- Bam! Boink! Ouch! (55)
- Elders in de wereld kan China vrede brengen (52)
- Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks (49)
- BAM! du jour: waarom Tofik Dibi niet geschikt zou zijn voor het lijsttrekkersschap (43)
- Hoe Amerikaanse bedrijven van de armen stelen (42)
- Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie (40)
- Zorgverzekeraars neuzen in medische gegevens GGZ (37)
- De geschiedenis van mijn middelmatigheid (36)
- Elders in de wereld is Chavez een voorbeeld en een vijand (35)
- Nu ook een meldpunt Islamisering (35)










Ik snap er niks van.
Ik heb het stuk gelezen en ben nu al vergeten waar het over ging,wat nou korte termijn geheugen!
Groen vloei grinnik
Inderdaad maakt blowen je niet dommer. Dat ben je al want anders begin je er niet aan.
Misschien is het een goed idee om Opstelten stiekem wat thc in zijn borrels toe te dienen,leert ie ook wat vrijer associeren .Kan geen kwaad bij iemand die zo is dichtgeplakt
@4 Jij snapt er duidelijk niets van
Bedoelen ze niet dikker?
/munchies
Grappig dat het artikel begint met het opsommen van stereotypen, om vervolgens een compleet onderzoek te baseren op stereotype idee dat cannabis niet verslavend is en ook goede kanten heeft: het geeft een euforisch, ontspannend gevoel en bevordert mede hierdoor creativiteit. Het is minder schadelijk dan alcohol en het lichaam en de hersenen kunnen in korte tijd volledig herstellen.
Dit is niets nieuws. Pro-blowers hameren al jaren op deze constateringen, terwijl ook deze onderzoeker een aantal heftige bij-effecten van cannabis gebruik volledig negeren: structureel gebruik vergroot de kans aanzienlijk dat de gebruiker in een sociaal isolement geraakt, de eigen omgeving verwaarloost, en ambities worden geremd door onverschilligheid. Leuk die creativiteit als je in je eentje achter een herhaling van Discovery zit te kijken en plots een briljante associatie hebt (om die vervolgens direct te vergeten).
Cannabis is wel degelijk verslavend. Het onderscheidt tussen geestelijk en lichamelijke verslaving is volledig kunstmatig en misleidend. Het suggereert dat de geest volledig los staat van het lichaam. Dat is een 18e-eeuwse gedachtengang, aangezien het een geestelijke conditionering (Pavlov effect) kan leiden tot heftige, lichamelijk ontwenningsverschijnselen. Blowers die cold turkey stoppen kunnen dagenlang lijden aan koortsachtige aanvallen, slaaptekort, diarree, hartkloppingen, overmatig zweten, etc. Dan laat ik nog buiten beschouwing dat de meeste blowers hun wiet met tabak roken, dat voor een directe verslaving zorgt. Of dat het blowen de kans op schizofrenie en depressies vergroot. En dat het THC-gehalte exponentieel is gestegen in Nederland, in tegenstelling tot de ‘pot’ van slechte kwaliteit in de VS.
In mijn directe omgeving ken ik meerdere jonge mensen (vooral mannen inderdaad) die worstelen met cannabis. In mijn ogen is cannabis net zo onschuldig als alcohol wanneer het recreatief is, maar ook zeker zo schadelijk als alcohol wanneer het gebruik structureel is.
@ 8 Degene die stereotypen aanhangt ben jij,in plaats onderzoeken te lezen die iets anders beweren baseer jij je op uiterst omstreden ideeen.Lichamelijke afcick je bent niet goed bij je hoofd.
Of dat het blowen de kans op schizofrenie en depressies vergroot.Mits je daarvoor al aanleg hebt. Het is niet dat je met het roken van een joint schizofreen of depri wordt. Het kan iets wat al latent aanwezig is ‘triggeren’. Enkel mensen die onwetend zijn, of een agenda hebben (vooral uit christelijke hoek), komen met dat soort kulredenaties.
Daarnaast is het allang aangetoond dat bepaalde Cannabinoïden zelfs een remmend effect hebben, op schizofrenie. Naast de vele andere positieve toepassingen van dat plantje.
In mijn directe omgeving ken ik meerdereGelûl en geblöf op het internet, me dunkt. Steek er nog één op, “spees”.
@4 vandyke – Kun je die bewering staven met een van die mooie statistiekjes van je?
Begint hier aardig op GS te lijken met dit soort onsympathieke lieden als Mario en die lul van Brusselmans. Ik baseer mij nooit op internet gezwam, maar op….
shit, moet geen trollen voeden.
Arme spees zelfs zonder te blowen ziet ie het niet zo helder Het is die lul van Brusselman zonder s
Domme reacties hier… ik neem nog een blowtje ;)
@8 Het artikel gaat er puur om of blowen je intelligentie beïnvloedt, nogal logisch dat andere effecten niet worden genoemd. Echter op het einde geeft hij wel kort aan dat deze andere effecten wel degelijk bestaan, het is niet alsof hij ze negeert.
Over het afkicken, lees het eens na, ook al had je gelijk: “dagenlang…” Nou, dat valt niet echt heftig te noemen he? Sowieso denk ik niet dat er echt lichamelijke afkickverschijnselen zijn naast moeilijker inslapen voor een dag of drie. Mensen die meer last hebben, zullen eerder last van hun tabakverslaving hebben.
Onsympatiek als ik ben, volgens spees..
En dat het THC-gehalte exponentieel is gestegen in Nederlandhttp://www.trimbos.nl/nieuws/trimbos-nieuws/lichte-daling-thc-gehalte-in-nederwiet
@8 – Ik worstel nou al meer dan 40 jaar met cannabis, varierend van dagelijks in grote hoeveelheden, tot helemaal niet, omdat het niet verkrijgbaar is en het is bijna allemaal onzin wat je schrijft.
De enige echte contra-indicatie die ik ken is (aanleg voor) epilepsie, omdat het aanvallen provoceert.
Overigens heb ik ooit meegedaan aan een labaratoriumtest en het viel mij op dat het niet het THC-gehalte was, dat beslissend was voor mijn beoordeling of iets “super-high” was, maar het CBD-gehalte. Van die THC wordt je wel stoned, maar je fantasie slaat pas echt op hol van de CBD.
Ik ben ook zo één die al een jaar of 40 geleden kennis mocht maken met cannabis (toenderijd hasj), en daar vrij fanatiek in was. Maar als ik met de familie op vakantie ging was er geen centje pijn, geen ‘lichamelijke afkick’ zoals @8 beschrijft.
Later wel beland in het roken van ‘bruin’ (heroïne), dus ik weet heus wel wat een ‘lichamelijke afkick’ is. Mocht je daarin verzeilen, bijt er doorheen en ga niet aan de methadon want dat is nóg erger.
Door m’n inmiddels aan de drank overleden buurman weet ik wat ‘cold turkey’ van drank betekent: overal geluidjes horen, voetstappen om de deur (die er niet zijn), gejank en pijntjes (dit kan ik dus alleen uit de 2e hand vertellen, hoewel liefhebber op z’n tijd gelukkig nog niet afhankelijk).
Het stoppen met cannabis heeft niks met die scenario’s te maken. Je kan er zin aan hebben op een moment dat je het niet hebt, so what, zo kan je alles wat boven je vermogen/budget gaat wel verslavend noemen.
Als ‘ervaringsdeskundige’ kan ik nog wel zo’n verslaving opnoemen: sex. Als een vriendin je opeens in de steek laat (zonder dat je daar op voorbereid was) vertonen de ludduvudduh-verschijnselen opmerkelijk veel overeenkomsten met de abstinentie van heroïne.
Sex ook maar bij schedule zoveel gevaarlijke drug inschalen dan maar?
In de tijd dat mij dat opviel had je nog geen internet en was er niemand (arts, psycholoog, psychiater) die mijn ervaringen kon bevestigen of ontkennen. Maar nu kun je het gewoon opzoeken. En ja hoor, een Braziliaanse studie nog wel: http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S1516-44462008000300015&script=sci_arttext
De boodschap is duidelijk: geen wiet/hasj roken waar je zwijgzaam van in een hoekje gaat zitten, maar liever van dat spul dat spetterende lachbuien veroorzaakt. Behalve dat het vitamines zijn voor de geest is het aantal positieve therapeutische neveneffecten niet te onderschatten.
De domste reacties vind ik persoonlijk altijd de reacties van het type @4. Blijkbaar heeft hij het artikel niet eens gelezen:
But that’s not what the scientists found. Instead, subjects were able to efficiently sort “coherent” word problems — those with an actual answer — from incoherent problems, which are a waste of time. Before we find the solution, we can feel its presence.
And this returns us to marijuana: Putting people in a positive mood roughly doubled their accuracy at the task. All of a sudden, they were twice as good at identifying problems with possible solutions.