Uitgelicht

To ESM or not to ESM?

To ESM or not to ESM? ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. (meer...)

KlikTV

Lentecollege | De kracht van netwerken

Lentecollege | De kracht van netwerken ANIMATIE - Altijd mooi gemaakt en altijd interessant. In deze animatie van RSA gaat Manuel Lima in op het onderwerp van netwerken, of anders gezegd: problemen van georganiseerde complexiteit. (meer...)

Fascistische Gouden Dageraad vecht met politie

Fascistische Gouden Dageraad vecht met politie ENG - In Griekenland zijn de knokploegen inmiddels het internet af ..en de straat op. Fascistische Gouden Dageraad vecht in havenstad Patras met politie en terroriseert immigranten. (meer...)

Schuldencrisis

To ESM or not to ESM?

To ESM or not to ESM? ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. (meer...)

Europees federalisme

Europees federalisme OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk (meer...)

Data

Kijkcijfers: Champions League-finale van minuut tot minuut

ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale. (meer...)

Markt koopwoningen Nederland verliest 7 jaar

DATA - Een eenvoudige grafiek laat zien dat de markt voor koopwoningen nu terug is op het niveau van april 2005. Het einde van de daling is nog niet in zicht. (meer...)

Sark & Soto

Hapje eten bij Herpes Pizza?

Hapje eten bij Herpes Pizza? GRAPPIG - Sommige restauranthouders moeten wat langer nadenken over hun naam. (meer...)

Lekker rustig poepen

Lekker rustig poepen FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl. (meer...)

Kennis

De vrije mens is een plattelandsbewoner

De vrije mens is een plattelandsbewoner LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht? (meer...)

De eerste bommen op Rotterdam

De eerste bommen op Rotterdam Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was (meer...)

Advertentie

Boeken

De geschiedenis van mijn middelmatigheid

De geschiedenis van mijn middelmatigheid ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren (meer...)

Toeval is logisch

Toeval is logisch RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek. (meer...)

Politiek

Dibi en Diepenhorst

Dibi en Diepenhorst COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is. (meer...)

Brief aan Sybrand van Haersma Buma

Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen (meer...)

Muze

Zonder Titel #14

(meer...)

Kunst op Zondag | … en vliegwerk.

Kunst op Zondag | ... en vliegwerk. Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars. (meer...)

Informatiemaatschappij

Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks

Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien. (meer...)

Pakken wat je pakken kan

WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering? (meer...)

Leven

Death song – deel 2

Death song - deel 2 VERHAAL - Wordfeud is Scrabble, De Speld is de 1 aprilgrap, Jan Jaap van der Wal heeft een hoorspel gemaakt en zo zijn er meer oude ideeën die nu weer worden opgepakt. Laat ik ook maar zoiets proberen. (meer...)

De geschiedenis van mijn middelmatigheid

De geschiedenis van mijn middelmatigheid ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren (meer...)

Sociaal

Het kan ook gratis: bezuinigen op ICT

Voor het onderwijs is er nog veel laaghangend fruit als het om bezuinigingen gaat betoogt Rein Bijlsma, docent aan het AOC Groenhorst College en oprichter van de denktank 24/7 onderwijs. Met name ICT wordt daarbij over het hoofd (meer...)

Weet, eer u etnisch meet

OPINIE - Er zijn goede redenen om tegen etnische categorisering en registratie te zijn. Het zichtbaar maken van etnische doelgroepen levert namelijk geen kennis op over maatschappelijke problemen. De voorstanders komen uiteindelijk uit op een halfgare theorie over (meer...)

Media

Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie

Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het (meer...)

Zembla duikt onder met Illegalen

Zembla duikt onder met Illegalen   Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las, (meer...)

Rechtsstaat

Daalt het aantal overvallen echt?

ANALYSE - Het aantal overvallen daalt en de politie spreekt van een trend. Maar criminaliteitsanalist Therese Klok twijfelt daaraan. Lees haar stukken ook op haar weblog. (meer...)

Zorgverzekeraars neuzen in medische gegevens GGZ

Zorgverzekeraars neuzen in medische gegevens GGZ NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici. (meer...)

Wereld

Egyptische verkiezingen: succes niet verzekerd

Egyptische verkiezingen: succes niet verzekerd ANALYSE - Er lijkt een keuze te zijn in Egypte. Maar dat is schijn. (meer...)

Elders in de wereld probeert men een rivier te schonen

ELDERS - India gaat de Ganges (weer) schoonmaken. En er lijkt zowaar wat dooi te zijn aan de grens tussen India en Pakistan. (meer...)

Wat staat er vandaag op het spel?

De Provinciale Statenverkiezingen worden door de politici opgepimpt tot formaat Tweede Kamerverkiezingen. Als de gedoogcoalitie geen meerderheid haalt, dan dreigen volgens Rutte ‘Belgische toestanden’. Volgens Job en Jolande kan de gedoogcoalitie bij het niet halen van een meerderheid beter direct de handdoek in de ring gooien. Voorspelbare verkiezingskoorts, maar het heeft weinig met de werkelijkheid te maken. We ‘kiezen’ morgen indirect de leden van de Eerste Kamer. Of de gedoogcoalitie daar nu net wel of net geen meerderheid haalt, is van marginaal belang. De oppositie is immers geen gesloten blok. GroenLinks, D66, ChristenUnie en de aarsconservatieve SGP zullen klaarstaan om het gros van de voorstellen door de Eerste Kamer te loodsen. En wat als er een keer een voorstel sneuvelt? Dan niks. Dan gaat het voorstel retour afzender, wordt het aangepast en leven we rustig verder.

Interessanter dan de eventuele meerderheid van de coalitie, is om te zien of de machtsbalans tussen Mark, Maxime en Geert gaat schuiven. Ik heb het al eerder gezegd: macht is de smeerolie van dit kabinet. Wat gebeurt er met het CDA als de partij procentueel nog minder stemmen haalt dan afgelopen juni? Dat waren voor het CDA al de meest dramatische verkiezingen ooit. Terwijl alle partijen hun kopstokken uit de kast hebben getrokken, houdt Verhagen zich stil. Voorvoelt hij een nederlaag? Wil de sluwe vos zich alvast indekken? Elco Brinkman trekt de verkiezingskar. Met zichtbare tegenzin. De man met het charisma van een oude poetslap. De man die Paars mogelijk maakte door grandioos te verliezen in 1994. Nors. Afwezig. Apathisch bijna. Gaat deze levende dode de christendemocraten werkelijk aan een verkiezingszege helpen?

Volgens Maxime Verhagen heeft het CDA geen leiderschapscrisis. Maxime heeft gelijk. Zonder leiders, kun je ook geen leiderschapscrisis hebben. Maar wat heeft het CDA eigenlijk wel? Ze hebben geen crisis, geen achterban en geen politieke visie. Het CDA is opgeschoven naar rechts, terwijl daar weinig te winnen valt voor het CDA. Geert schittert er met immigratie en veiligheid. De minister-president is kampioen bezuinigen. En het CDA? Het CDA dreigt een overtollig partijtje te worden. De politieke ruimte ligt op het middenveld, daar was de partij 80 jaar lang oppermachtig. Maar helaas, alle gematigde CDA’ers zijn door de katholieke voorman kaltgestellt. Daarbij komt: wie zich laat gedogen door de PVV, kan moeilijk genuanceerd overkomen. Kom bij ome Geert niet aan met christelijk-sociale begrippen als rentmeesterschap, tolerantie en naastenliefde.

Wanneer gaat de achterban morren? Bij 20 virtuele zetels? Bij 18? Bij 9? Bij 2? 1? De echte tikkende tijdbom onder dit kabinet is niet de oppositie, maar de lange, langzame val van het CDA.


  1. 001

    Klopt! Er hoeven maar 1 of 2 2de kamerleden van het CDA op te stappen en het is gebeurd met de koopman. En na de nieuwe 2de Kamerverkiezingen premier Wilders?

  2. Wat kan mij dat CDA nou schelen. Ze doen maar.

    Wat me interessanter lijkt: wat gaan Sargassolezers morgen zoal stemmen (CDA zal vast niet hoog scoren, maar verder lijkt alles me mogelijk).

    Zelf zweef ik nog, het is niet vanzelfsprekend (meer) dat ik GL ga stemmen. Oh ja, het is voor de Provinciale Staten van Limburg, daar weet ik te weinig van en ook dat ben ik me bewust.

  3. 003

    PvdA Utrecht

  4. Edit: nieuwe titel (was ‘Gaat Brinkman het CDA redden?’

  5. 005

    Olav,

    Alea jacta est/ Schrödinger.

    ps: ik vind het leuk je wat virtueel te kietelen:)

  6. 006

  7. 007

    Kom op mensen, kleur bekennen. Schrödingers dierenpoes is dood door die teerling in haar doos, volgens mij

  8. 008

    Kleur is wat er niet in zit, bijdehandje;)

  9. Geen stem, morgen, voor het eerst in mijn leven, helaas. Met dank aan GL,
    Ik gruw van dit kabinet, maar ik walg net zo hard van de slappe oppositie. Als je dit kabinet/Verhagen een hak kunt zetten (Afghanistan), moet je dat zeker niet laten, en dus niet met ze mee stemmen.

    Verder krabbelt het CDA er (helaas) tzt wel weer boven op. Gevestigde politieke partijen gaan zelden dood, zie D66.

  10. 010

    Het is uw gruwen die menig doet stemmen op de gruwel imho.

  11. Ik kan het gewoon niet opbrengen. De oppositie is mijn stem niet waard. Door met dit hufter-kabinet mee te stemmen, legitimeren ze het, en zijn ze mede-schuldig aan dit beleid.

  12. @Jack Er zitten nog meer partijen in de oppositie, behalve GL?

  13. 013

    geheel OT,@ Directie..de ruimte tussen Terug naar dit blog en share save bovenin de topic (in Safari) is ietwat magertjes. Graag iets meer space in between..THX en XXX

  14. 014

    @Jack..maar konijnen kunnen heel hard bijten toch *linkerhandkleinevinger wijst*

  15. @AB: SP is een benepen babyboomers-partij voor de verworven rechten, D66 is een VVD-light, PvdA gaat om persoonlijke reden niet lukken, en CU is onacceptabel voor een atheist. GL en PvdD waren de nog enige overgebleven partijen. Maar nu staat er ook een streep door GL.

  16. @Jack Dat streepje heb ik ook door GL staan. Om dezelfde redenen. PvdA voor mij.

    Ik zie CDA overigens niet snel opkrabbelen. Ze verliezen al sinds hun oprichting. Ik zie geen enkele reden om te geloven in een herstel, maar mijn mening kan gekleurd zijn door ‘wishful thinking’…

  17. @15: dan blijft dus PvdD over. Of iets provinciaals. Of 50+ natuurlijk.

    @Bullie: Ik kom ook uit de kast. PvdA Noord-Brabant. Om landelijke redenen.

    Van de stemwijzers en het debat op Omroep Brabant werd ik niet veel wijzer. Sommige provinciale onderwerpen interesseren me wel, maar de correlatie tussen partijen en mate van instemming is zo goed als 0. Mijn mening springt van SP naar D66 naar VVD naar CU en weer terug. Stemmen op personen is ook geen oplossing als je alleen de lijsttrekker van 50+ een beetje kent.

  18. Ook Noord-Brabant hier. De megastallen zijn een issue. Misschien ga ik op het moment supreme toch nog overstag, en kan ik het niet over m’n hart verkrijgen om niet te stemmen. Dan heeft de PvdD geluk, Dan stem ik voor de verandering eens echt provinciaal.

  19. Oh ja, de Partij voor de dieren, dat kan natuurlijk ook nog. Maar dat zou toch eigenlijk meer voor de grap zijn.

    De provinciale partijen hier ken ik niet goed, maar ik heb ook niet de indruk dat ze zich erg in het progressieve spectrum bewegen.

  20. 020

    Ik stoor me aan de nationale dimensie die er nu wordt aangeplakt vanuit “Den haag”

  21. 021

    @20 “Iedereen klaagt over het weer, maar niemand doet er iets aan.”

  22. 022

    slimmerik.

    18 euri, maar dan heb je ook wat. Ik ga naar de toen en niet nu stotteraar koning van UK kijken,,ik groet U

  23. Er zit toch altijd een “nationale dimensie” aan PS-verkiezingen? Enige manier volgens mij om überhaupt nog wat volk naar de stembus te krijgen. En inderdaad wordt er ook altijd over geklaagd.

    De Provinciale Staten zijn als bestuurslaag waarschijnlijk veel te onzichtbaar voor het publiek om er echt warm voor te lopen. Je moet toch minstens zelf een politieke junkie zijn om al het nieuws “uit de provincie” bij te houden.

  24. nationalistisch, rechtpraten

  25. 025

    Eh…. ‘AARSconservatieve SGP’ ….. wtf?

  26. 026

    @25; Freudiaanse verspreking? Mannetjes die met samengeknepen billen toezien hoe de samenleving zich steeds verder van God de Vader afkeert?

  27. 027

    Voor mij heeft GL ook de komende tien(tallen?) jaren afgedaan wegens Afghanistan en wat er allemaal omheen hangt. Ook wat betreft provinciale versus landelijke politiek ga ik helemaal met bovenstaande reakties mee. Ik zou graag provinciaal stemmen, heb geen idee wat er speelt en vind het enorm belangrijk dat er tegenwicht is tegen de huidige regering. Dat wordt dus PvdA (zou de allereerste keer zijn, ik wordt soft) of SP.

    Hmmm…. teruglezend lijkt het net alsof ik in het gewicht van m’n stem en democratie in het algemeen geloof. De broek van mijn jongere ik zakt erbij af.

  28. Kan mij voorstellen dat velen ook niet super-enthousiast zijn over PvdA, Groen Links,D66 en de CU. Maar wie tegen het recht-conservatieve gruwelkabinet en de PVV is, moet z’n kostbare stem niet vergooien, maar in ieder geval tactisch stemmen op een oppositiepartij. Maak asociaal rechts niet zo gemakkelijk tot opnieuw nipte winnaar door weg te blijven van de stembus !

  29. Mijn stem gaat ook van GL naar PvdA, het moet maar.

  30. 030

    Soms gaan provinciale, strategische en nationale overwegingen heel goed samen. De Limburgse stemwijzer bracht me bij de PvdD, die volgens peilingen ook vertegenwoordigd zal zijn in het Limburgs Parlement en waar ik met een oogje op hun nationale stemgedrag ook mijn stem aan toevertrouw. Ik wil niet zeggen dat ik tientallen jaren geen GL meer stem (ze kunnen op korte termijn mijn stem nog terugwinnen als ze stoppen met hun D66-gedrag), maar voorlopig zijn ze mijn stem kwijt.

  31. Gaat toch gewoon SP worden. Zeker in Limburg zijn die het beste bezig (volgens natuurmonumenten) met onderwerpen als de AWACs, de Buitenring, Greenport en het miljoenenverspillende wedstrijdje om Maastricht culturele hoofdstad 2018 te krijgen (net als Utrecht, Fryslan, etc doen). Bovendien was de SP als enige partij in verweer tegen de gedwongen voetbalfusie van Roda en Fortuna, tegen de verkoop van onze energiebedrijven en hebben ze de Sinterklaas- en bonnetjesaffaire (PvdA !!) aan het licht gebracht. Goed gedrag mag beloond.

  32. Ik zeg Provincialen twee emmertjes water halen. Twee emmertjes pompen, allemaal net zo achterlijk als de PVV denkt…

    “U komt straks met een lwa eeh een lawine aan voorstellen. En dan kom ik met een enorme schnee eeh sneeuwschuiver en dan schuiven ik ze allemaal weg. Zo.”. Heel goed Job…jaag Het Gepeupel maar weg van de stembussen.

    Wij vieren feest dus weg met de malaise want het is weer tijd voor de Po-lo-naise Hollandaise van Oeteldonk tot Spijk…

  33. @nodog, als je graag provinciaal wilt stemmen, waarom zou je GL dan je stem onthouden op basis van een landelijk issue?

    Ik begrijp dat Kunduz voor velen een struikelblok is maar het is wel een beetje zuur voor de volksvertegenwoordigers die de afgelopen vier jaar hard hebben geknokt voor groen en sociaal beleid in de PS en part noch deel hebben aan het beleid van de TK-fractie.

  34. 034

    @Reinout, zoals aangegeven heb ik geen idee wat voor’n beleid door welke partij dan ook in de provincie is gevoerd. Mijn stem gaat dan ook uit naar een partij die de huidige regering op voor mij belangrijke kwesties zoveel mogelijk tegenwerkt. GL heeft bewezen die partij niet te zijn.

    Overigens ben ik niet trots op het feit dat ik onwetend ben op het gebied van provinciale politiek. Het is alleen nogal lastig interesse te kweken als je er nooit iets over hoort en nooit met drastische gevolgen van provinciaal genomen beslissingen wordt geconfronteerd.

  35. 035

    Ik kan niet stemmen voor PS omdat ik niet in NL woonachtig ben. Dat vind ik jammer; zou graag de 13e provincie zien, juist vanwege de indirecte link naar de 1e Kamer.

    Wat je stem ook is, je moet goed nadenken voordat je dat recht vergooit. Je ziet nu nog dagelijks dat mensen bereid zijn te sterven voor dat recht. And YOU can’t be bothered?

  36. @25 Ik vond de verschrijving wel aardig. Zelfs de spellingcheker vond het ok :-) Ga ik dus niet aanpassen…

  37. Kleine exitpoll gehouden onder twee ondervraagden:

    Ik: PvdA
    Mijn partner: Dierenpartij.

    Nu maar hopen dat de PVV geen absolute meerderheid haalt in Limburg. De klappen die het CDA gaat krijgen die gun ik ze wel.

  38. exitpoll: (n=1) PvdD

    geleerde les: Zeg nooit nooit. (zoals ik ooit deed tegen one-issue partijen)

PLAATS EEN REACTIE

Toegestane HTML tags

<a href="" title=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ga naar een thema

Volg ons

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS Feed
  • RSS Feed for Comments
  • YouTube

Waan van de Dag

Nieuwste reacties

Actieve discussies

Deel een link