
NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

Bah. Vies. Bij die prachtige Maldiven drijft een smerig afvaleiland. Dank Hans Verbeek. Foto Flickr cc Balazsgardi
(meer...)

FILMPJE - Een vlijmscherpe analyse... wat moet je hier nog aan toevoegen.
(meer...)

OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk
(meer...)

CLICHÉS - Als je goed luistert naar de argumenten die Mark Rutte aanvoert voor zijn beleid dan blijkt dat het niet meer dan holle clichés zijn. Een analyse van het programma "Gesprek met de minister-president" van 16 mei.
(meer...)
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale.
(meer...)
DATA - Een eenvoudige grafiek laat zien dat de markt voor koopwoningen nu terug is op het niveau van april 2005. Het einde van de daling is nog niet in zicht.
(meer...)

FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl.
(meer...)

BIZAR - En nu niet meer klagen over de NS....
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)
Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen
(meer...)

Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars.
(meer...)

ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien.
(meer...)
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering?
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)

OPINIE - Alkmaar wil het aantal 'ramen' in de binnenstad halveren om de overlast van prostitutie tegen te gaan. Dat zal niet helpen.
(meer...)

Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het
(meer...)

Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las,
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

OPINIE - Alkmaar wil het aantal 'ramen' in de binnenstad halveren om de overlast van prostitutie tegen te gaan. Dat zal niet helpen.
(meer...)

LOFZANG - De Tokyo Skytree mag zich met trots 's werelds hoogste vrijstaande toren noemen. Nog voor oplevering slaagde het namelijk voor de zwaarste stresstest. Dat was op 11 maart 2011, toen Japan door zijn sterkste aardbeving werd
(meer...)
ELDERS - Is China de puppet master van twee ruziende Afrikaanse buren en worden vluchtelingen gezien als infiltranten.
(meer...)
Bangmakerij is blijkbaar commercieel interessant.
Natuurlijk heeft het geen nieuwswaarde, het gaat over iemand die sowieso al aanslagen tegen onschuldige burgers wil plegen alleen omdat hij het westen zo haat en als een vijand van de islam ziet. Dan vertel je hem dat er een Nederlandse politicus is die moslims discrimineert, israel aanbidt, de koran wil verbranden, en vraag je hem of hij die ook wil vermoorden of zijn land op wil blazen. Wat denk je nou zelf?
@2: Volgens mij zie jij de Taliban een beetje te simpel. Haat tegen het westen, in zekere zin wel. Echter, dit heeft nauwelijks met cultuur te maken. Veel meer met het feit dat het westen al heel lang een sterke politieke rol in de Islamitische wereld speelt en zij die invloed willen verminderen. Oorlogen tussen westen en Taliban zijn dus met name geopolitiek van aard.
@3: Ik denk dat #2 Taliban en Al Qaida door elkaar haalt. De Taliban kan het Westen totaal niets schelen, als ze van Afghanistan maar een Wahabitische staat naar Saoedisch voorbeeld kunnen maken. Daarvoor zouden ze desnoods best met de VS willen samenwerken. Oh wacht, dat deden ze tot diep in de jaren ’90 ook.
“De … bracht groot het nieuws dat …”.
Of het nieuws waar, relevant of de nieuwsgeving verantwoord is, doet niet ter zake, want daar wordt de mediaindustrie niet voor betaald. Die wordt er voor betaald nieuws groot en spectaculair te brengen. Het ideale filmscript: “Start with an earthquake and then slowly build to the climax”.
@1
Wat je zegt, daar draait het om.
Terzijde,
Mevrouw Prakken u overschrijdt grenzen! U mag laatste deel pleidooi niet houden, ga naar uw conclusie.
@3 Ik heb het woord cultuur niet in de mond genomen.
@4 Ik had het interview niet gelezen alleen de kop gezien en was er vanuit gegaan dat die woordvoerder Nederland had bedreigd met aanslagen. (overigens maakt de volkskrant dat er wel van: Het is uitzonderlijk dat Taliban dreigen met een aanslag op Nederlandse bodem.) Daardoor heb ik het misschien iets te scherp verwoord (zijn organisatie wil geen aanslagen plegen maar waarschuwt alleen dat er aanslagen gepleegd zullen worden!) maar mijn punt blijft: je vraagt een moslimradicaal die blij is als er aanslagen op het westen worden gepleegd of hij ook wil / hoopt dat er aanslagen op een land wordt gepleegd waar (blijkbaar) een politicus is die moslims discrimineert, de koran wil verbranden en israel aanbidt.
De taliban heeft er niets mee te maken want die voert inderdaad geen beleid op het westen. Maar ik heb de taliban dan ook helemaal niet genoemd in mijn vorige post!
De vraag is natuurlijk waarom het stuk uberhaupt is geplaatst. Als waarschuwing tegen de Taliban of juist tegen Wilders.
Het vergroot de kans van een daadwerkelijke aanslag en het drukt Wilders alleen maar meer in het verzet om nog maar niet te spreken van de stigmatisering die weer eens wordt toegepast: het hebben van een Wilders moet blijkbaar worden gewraakt door aanslagen van boze moslims.
Waarom zijn die moslims nu eigenlijk boos?
@8: Maar dan nog is ‘zij haten ons’ wel erg simplistisch uitgedrukt als motivatie voor de Taliban. Dat is hetzelfde als dat je ‘Wij haten hen’ als reden aanvoert waarom wij in Afghanistan zitten.
Terzijde, boem pats en daar verdwijnt alweer een advocaat van zgn. benadeelden in zijn eigen stront.
@10 Er zijn natuurlijk redenen waarom die meneer wil dat er aanslagen tegen amerika en bondgenoten gepleegd worden, maar daar gaat dit artikel niet over dus ik zie/zag ook geen reden om die hier uitgebreid uit de doeken te moeten doen.
Het is een beetje als hier een of andere maatregel in het kader van homo-emancipatie afkondigen (weet ik veel, bijvoorbeeld die rare weiger-ambtenaren in het gareel trekken ofzoiets), en dan Fred Phelps bellen wat hij ervan vindt. Natuurlijk vindt hij het dan abject en verschrikkelijk, en natuurlijk dreigt hij vervolgens met z’n hele familie in het eerste vliegtuig naar Nederland te springen om een demonstratie te houden.
‘Nieuws maken’, heet dat.
Ach de Volkskrant. Nu er zelfs geen geriatrische mastodonten meer zijn te vinden om te laten roepen dat het kabinet niet deugd zoeken ze hun toevlucht bij de Taliban. Tekenend voor het niveau van deze kwaliteitskrant.
De Volkskrant en de PvdA, de nagels aan de doodskist van links….
Zie bij #14 de opportunistische roekeloosheid van rechts. Iedereen en alles wordt weggezet en beledigd op het moment dat het uitkomt. Zelfs de mensen die de eigen partij, beweging en gedachtegoed voor tientallen jaren hebben opgebouwd, die Nederland bestuurt hebben en die mede daardoor in hun pink waarschijnlijk meer ervaring en wijsheid hebben dan de meeste mensen ooit kunnen hopen te bereiken worden uitgekotst op het moment dat er ook maar iets te halen valt.
Gadverdamme. Je hoeft het heus niet eens te zijn met die ‘geriatrische mastodonten’, maar een klein beetje respect lijkt me toch wel op z’n plaats.
De Volkskrant-correspondent reageert op Twitter op deze kritiek:
“Onzin dat Talib niet bezig zijn met NL: wij waren 1e land dat vertrok uit Afgh en gaan mog. terug. Reactie vragen lag voor de hand”
http://twitter.com/Natalie_Kabul/statuses/27816606830
Het vragen van een reactie is op zich goede journalistiek. Het is immers goed om de Taliban te willen begrijpen dan ze domweg voortdurend af te schilderen als een anonieme macht die het Kwaad symboliseert.
Maar om vervolgens een dreigende aanslag op de voorpagina te zetten is onzin. Dat is inderdaad gewoon vissen naar explosief materiaal (see what I did there?). Dat zoiets helemaal niet waarschijnlijk is schrijft de correspondent zelf ook al.
@Tjaap; Ik ben blij dat de Volkskrant, anders dan iedere mogendheid op aarde, kennelijk wel in staat is om een centraal, autoritair en eenduidig statement van de Taliban ‘press office’ te verkrijgen.
@2, @3, @4
al deze groepering bestaan überhaupt niet. Het zijn naampjes die een of andere “veiligheidsdienst” aan een groep mensen gegeven heeft. Een groep mensen die na uitgebreide indoctrinatie willend is om de wapens op te nemen tegen jan en alleman. Een groep mensen die hun indoctrinatie en training in moorden ontvangen hebben in de kampen van een “veiligheidsdienst”/”terroristische organisatie”. Als er in Nederland wat op stapel staat dan is dat het werk van de AIVD, eventueel met wat hulp van andere “veiligheidsdiensten” en een klein groepje mensen met getinte huidskleur die dan in de media worden afgeschilderd als de daders.
Het krantenartikel is van A tot Z propaganda, bewuste angstpropaganda. De auteur is gevangen in een Taliban-idee. De teksten die zij produceert zijn pro-pvda en als boogieman wordt de Taliban ingezet. Kijk naar de ondertitel van haar stuk van 29-7-2010: De Taliban bedanken de PvdA voor de val van het kabinet en hopen dat de partij straks weer regeert.
Haar schrijfsels kunnen niet serieus genomen worden. Joris Luiendijk omschreef het in zijn boekje “het zijn net mensen” heel goed. Journalisten die in fabeltjesland leven, geloven/klakkeloos overnemen wat er op “persconferenties” gezegd wordt, niet meer zelf nadenken/onderzoeken en vooral schrijven wat de baas/adverteerder graag hoort. Zoals zij schrijft blaat een goed deel van de kudde er rücksichtslos erachteraan. GEVAARLIJK
@skeptisch: Waarom is het nou ineens “pro-pvda”??? Volgens mij hebben de meeste grote partijen in NL last van het opkloppen van angst voor terrorisme.
(En bovendien kan je niet tegelijk de pvda uitmaken voor moslimknuffelaars en zeggen dat ze de taliban als boogieman gebruiken. Maar dat terzijde).
@Steeph; Als een (nu) bewezen sensatie-zoeker iets over de PvdA zegt in de Volkskrant, dan gaan er bij jou toch ook wel een alarm-belletje of wat af ?
Uh, nee. Duidelijk iemand die zijn vak goed verstaat en weet wat nodig is om de opinie in een land stevig te beinvloeden. Ze hebben dat geintje in meerdere gevallen uitgehaald (bv Obama).