Quote du Jour | Human Leaks
In an email to supporters, Assange said WikiLeaks has the Garani video and “a lot of other material that exposes human rights abuses by the US government”.
WikiLeaks: het behoort tot de heel sommige dingen die de wereld een betere plek maken. Een fascinerende zet op het schaakbord der moraliteit: WikiLeaks gaan nu eerst de pers waarschuwen dat er een mogelijk zwaar beschamende video de wereld ingaat. Uiteraard moeten zij dat doen, en uiteraard heeft het Pentagon het weer over dat rare woord ‘insurgent’ waarmee je alles levend van een ander land kennelijk kan wegvegen, en schermen ze weer met hun ‘national security’ waarmee je blijkbaar altijd wegkomt. Troefkaart!
Benieuwd of het zover komt, de Afghaanse slachtingfilm, maar het is duidelijk dat de spanning tussen ’staatsbelang’ en ‘aan het licht brengen’ tot grote hoogte is gestegen sinds de Bradley Manning-story. De oprichter Julian Assange zou met de dood bedreigd zijn, en er komen herhaaldelijk boodschappen dat WikiLeaks zelf voortdurend moet vrezen voor haar bestaan.
Sinds we weten dat Afghanistan een mineraal ElDorado is, gaan we nog niet snel van deze “War On Morality” verlost zijn.

