
OPROEP - Waar vallen de klappen van de crisis? Welke gemeenten en welke maatschappelijke groepen worden het hardste getroffen? Help Sargasso mee om daar inzicht in te krijgen in een vernieuwend project.
(meer...)

ANALYSE - De online sociale beweging Anonymous maakte het leven van tieners kapot met treiterij, maar schoot Tunesiërs te hulp toen Ben Ali’s regime de Jasmijnrevolutie probeerde neer te slaan. Hoe werkt deze ongrijpbare beweging, zonder formele leiders,
(meer...)
OVERLAST - Hoezo sneeuwoverlast, horrorwinter, sneeuwpocalyps?
(meer...)

FILMPJE - Een leuk filmpje, snel, flitsend en vermakelijk. Even de wereldgeschiedenis in 10 minuten, vertelt beginnend bij een goedkope hamburger.
(meer...)

Het echte probleem van Griekenland is niet economisch. Het is de onmogelijkheid om te hervormen. Het stroprige en opgeblazen staatsbestel maakt iedere poging tot verandering een Herculische taak en maakt iedere politieke belofte bij voorbaat een loze, stelt
(meer...)

In het dominante neoliberale discours wordt de Eurocrisis consequent voorgesteld als een probleem van ‘begrotingsdiscipline’. Daarmee wordt de aandacht afgeleid van falende financiële markten en van het echte probleem achter de crisis: scheve export-versus importverhoudingenm, zegt Alfred Kleinknecht
(meer...)

OPROEP - Waar vallen de klappen van de crisis? Welke gemeenten en welke maatschappelijke groepen worden het hardste getroffen? Help Sargasso mee om daar inzicht in te krijgen in een vernieuwend project.
(meer...)
Nederlandse hotels werden in 2011 drukker bezocht dan in 2010. In de eerste 10 maanden van het jaar steeg het aantal hotelgasten met 2,5 procent tot bijna 30 miljoen. Van vijf grote steden ontvingen Utrecht, Rotterdam en Maastricht
(meer...)

ONDERZOEK - Hoe worden diamanten gebruikt om deeltjes en elektronen te dresseren? Nano-onderzoeker Ronald Hanson legt 't uit.
(meer...)

Zouden we binnenkort inderdaad echt gedachten kunnen lezen, zoals sommige wetenschapsredacties de afgelopen week meldden? Of zou het op zijn minst hoop kunnen bieden aan locked-in-patiënten, zoals anderen berichtten? Dat zou prachtig zijn; eindeloos kun je dromen over
(meer...)
Drinken, feesten, luieren. Typische studenten spelen de hoofdrol in ‘Niemand in de stad’, de tweede roman van Philip Huff. Maar onder het studentikoze laagje schuilt meer. Vaders en verliefdheid leggen de echte basis van de vriendschap tussen de
(meer...)
RECENSIE - Wat is het grootste probleem bij het tanende gezag van de wetenschap? Zijn dat de plagiaatfratsen van Karl-Theodor zu Guttenberg? Of zijn dat de cijferknutsels van Diederik Stapel? Nee, dit soort uitwassen zijn randverschijnselen.
(meer...)
OPINIE - U mag straks niet meer anoniem over straat. Dit komt door wat men in de volksmond het boerkaverbod noemt, maar dat verhult de ware aard van het wetsvoorstel.
(meer...)
De ideologie van de carnavalsvereniging, zou je het dogma van het maatschappelijk middenveld waar het CDA traditioneel op leunt, kunnen noemen. Niet het heil van de staat of de markt, maar zoals dat met tenenkrommende christelijke oprechtheid wordt
(meer...)

COLUMN - Het is nog niet zeker of het winnende gedicht van de duurzame gedichtenwedstrijd afgedrukt zal worden op een pak halfvolle biologische melk, want de verpakkingsproducent is in financiële problemen geraakt.
(meer...)

KUNST - Dat ik ‘t de laatste tijd zo vaak over de Canta heb, komt niet alleen omdat ik bezig ben met een boek over dit autootje. Mijn boek, De Benenwagen, is namelijk onderdeel van een veel groter
(meer...)

ANALYSE - De online sociale beweging Anonymous maakte het leven van tieners kapot met treiterij, maar schoot Tunesiërs te hulp toen Ben Ali’s regime de Jasmijnrevolutie probeerde neer te slaan. Hoe werkt deze ongrijpbare beweging, zonder formele leiders,
(meer...)
De belofte van vrije wereldwijde communicatie via het internet wordt steeds moeilijker haalbaar. Nationale wetgeving en bedrijfsbelangen domineren.
(meer...)

VERHAAL - Evlen benimle is de Turkse versie van datingshows als Take me out. Maar hier gaat het niet om een gezellig avondje uit, maar om de real deal. Er zal getrouwd moeten worden.
(meer...)

OPINIE - Hackers rekruteren voor Defensie is ongeveer hetzelfde als krakers vragen om te gaan werken voor een projectontwikkelaar. Dat moet je niet willen, zegt organisatiepsycholoog Marlies Brenters in deze gastbijdrage.
(meer...)

ANALYSE - De online sociale beweging Anonymous maakte het leven van tieners kapot met treiterij, maar schoot Tunesiërs te hulp toen Ben Ali’s regime de Jasmijnrevolutie probeerde neer te slaan. Hoe werkt deze ongrijpbare beweging, zonder formele leiders,
(meer...)

Nieuws en opinie- Het aantal daklozen in het nieuws komt niet overeen met de CBS-statistieken. Bezuinigingen zorgen er voor dat de cijfrs weer kloppen.
(meer...)

VERHAAL - Evlen benimle is de Turkse versie van datingshows als Take me out. Maar hier gaat het niet om een gezellig avondje uit, maar om de real deal. Er zal getrouwd moeten worden.
(meer...)
De belofte van vrije wereldwijde communicatie via het internet wordt steeds moeilijker haalbaar. Nationale wetgeving en bedrijfsbelangen domineren.
(meer...)
OPINIE - U mag straks niet meer anoniem over straat. Dit komt door wat men in de volksmond het boerkaverbod noemt, maar dat verhult de ware aard van het wetsvoorstel.
(meer...)
BANG - De priester is een moediger mens dan ik. Veel moediger. Het is niet de eerste keer dat hij is bedreigd vanwege zijn aandacht voor de georganiseerde criminaliteit.
(meer...)
ANALYSE - De Arabische Lente lijkt voorbij te gaan aan de Palestijnen. Toch gebeurt er wel degelijk iets: Hamas en Fatah lijken naar elkaar toe te groeien.
(meer...)

ANALYSE - Minister Uri Rosenthal blokkeert weer een kritische internationale verklaring over Israel. Waar maakt hij zich eigenlijk zo druk om?
(meer...)
Cohen wist niets van wissen zombiefoto´s
12:28 woensdag 2 mei 2007
De veelbesproken zombiewalk is nu ook onderwerp van gesprek in de Amsterdamse politiek. GroenLinks heeft burgemeester Cohen aan de tand gevoeld over het gedwongen wissen van foto´s bij GC´s Obscura. Een politieinspecteur dreigde met inbeslagname van de camera als foto´s van het ontruimen van het Leidseplein niet werden gewist.
Cohen verklaarde in de gemeenteraad niets te weten van het incident. Dit gaat binnenkort veranderen, omdat de NVJ een formele klacht voorbereidt tegen de politie. Eerder zei een politiewoordvoerder tegen Nieuwe Revu dat het incident niet te achterhalen viel, omdat Obscura geen naam of nummer had genoteerd.
Cohen wist wel de reden van de ontruiming te geven. Volgens hem was `een aantal vechtpartijen´ de aanleiding voor de ontruiming, waarbij een hondenbrigade in volle vaart het overvolle plein op kwam rijden en waarbij door agenten werd geduwd en getrokken.
Obscura is het niet eens met de lezing van Cohen: `Ik stond midden op het Leidseplein toen iedereen eraf werd gestuurd. Ik heb geen enkele vechtpartij gezien.`
Op internet zeggen getuigen dat een aantal omstanders niet gediend was van de manifestatie en ruzie heeft gezocht. Daarop pakte de politie niet de omstanders aan, maar besloot ze de zombies van het Leidseplein te verwijderen.
Ik las het bericht nog op de site van GroenLinks Amsterdam. Ben benieuwd hoe dit afloopt.
De betrokken agenten gaan ‘onder ambtseed’ van alles bij elkaar fantaseren en dat wordt de versie van de werkelijkheid die Cohen schoorvoetend gaat verdedigen.
Ik kan nog begrip opbrengen voor het feit dat de politie de zombie walk beeindigde. Of de aanstoot die omstanders namen terecht is of niet is moeilijk in te schatten. Stel dat het een controversiele demonstratie van extreem rechts was geweest, had de politie ook gebruik gemaakt van het feit dat het evenement onaangekondigd was en beroering veroorzaakt.
Wanneer echter niet vast staat dat er enige beroering was ontstaat er twijfel over de toedracht en de motieven van de politie. Dat de politie vervolgens foto’s gaat wissen die zelfs mogelijk als bewijsmateriaal voor de ware toedracht kunnen dienen moet ten zeerste worden afgekeurd.
Naast het ‘begrip’ verwerven van burgers moet de politie een wettelijke grondslag hebben en deze legitimatie uiteindelijk voor de rechter kunnen verdedigen. Er is altijd wel een meerderheid onder de burgers te vinden die begrip heeft voor het de kop indrukken van alles wat ze zelf niet willen/durven cq hun kinderen niet zouden willen zien doen.
De foto’s hadden helemaal niet gewist hoeven worden, tenzij er sprake was van een situatie waarbij de betreffende politie-agenten in de toekomst niet hun werk meer hadden kunnen doen. De gedane bewering over portretrecht was in elk geval complete onzin. De fotograaf had dus volledig in zijn recht gestaan als hij zijn foto’s niet had gewist.
De notulen van de (middag)vergadering [url=http://www.amsterdam.nl/gemeente/vergaderingen/besluitenlijsten_en/besluitenlijsten_en_1]zijn er nog niet[/url]. In de [url=http://www.amsterdam.nl/aspx/download.aspx?file=/contents/pages/25335/uitslagen07-04-25.doc]besluitenlijst[/url] staat de mondelinge vraag wel genoemd; Cohen’s antwoord ontbreekt erin.
Cohen schijnt iets te hebben gezegd als: “zombies moeten zich ook aan de regels houden”.
Het is overigens aardig om te vermelden dat Marco de Goede van GroenLinks zich zelf heeft gemeld bij ons. Zelf heb ik daags na het incident een email gestuurd naar de fractievoorzitter van de PvdA, stadsdeel Centrum. Hier heb ik niets meer van gehoord. Dom ook, Cohen is immers zelf van de PvdA en verantwoordelijk voor de politie. Bovendien heeft de PvdA het te druk met zichzelf.
@7 ben je nu het zombi incidentje aan het linken aan de crisis binnen de PvdA?
Ik ben het met je eens dat de politie zich over dit staaltje “police brutality” dient te verantwoorden en dat Cohen als verantwoordelijke de antwoorden boven tafel dient te krijgen, maar gaat dat niet een beetje ver?
@8 Ik denk: zo ontstellend veel emails van burgers krijgt een fractievoorzitter van een deelraad niet; het gros der mensen weet ze niet eens te vinden. Een beleefd antwoord zou toch niet teveel gevraagd zijn.
Ik durf te beweren dat ik als ik een email stuur naar de SP (of GroenLinks), dat ik ALTIJD antwoord krijg (mits beleefd geformuleerd en met enige inhoudelijkheid). Het is mijns inziens inderdaad symptomatisch dat een PvdA’er niet terugmailt, ja. Al ligt dat niet specifiek aan de huidige crisis; het zit ingebakken in de politieke cultuur (hoe meer macht, hoe minder antwoord; hoe minder macht, hoe actiever in de beantwoording). Die link was meer een cynisch gevoel van onmacht over die nogal domme houding van de PvdA. Ik zou willen dat ze het anders deed, en niet alleen bij mij.
@9 Akkoord.
zombi? Hey, wij komen alleen op voor straight zoms! ;-)
Die luie ambtenaren hebben eindelijk [url=http://www.amsterdam.nl/aspx/download.aspx?file=/contents/pages/25335/07-04-25.pdf]de notulen[/url] op hun site geplaatst: zie pagina 13-16 van het pdf’je.
Cohen: [i]In uw tweede vraag zit zonder enige twijfel een serieuze ondertoon. Waarom heeft de Politie dit gedaan? Dat gebeurde, zo heb ik gehoord, omdat er op het Leidseplein een vechtpartij ontstond tussen een groep jongeren en de zombies. De oorzaak daarvan was dat de zombies handtastelijk werden. Een groep jongeren was niet gediend van dat contact. Dat zijn tenslotte Amsterdammers. Toen heeft de Politie de groep door middel van een megafoon dringend verzocht om door te lopen. Het doel was inderdaad het herstellen van de orde op het Leidseplein. Sterker: de Politie heeft daarbij ook enkele verdachten aangehouden. Het is niet anders, maar ik moet u zeggen dat van het vermelde voorval met een fotograaf bij de Politie niets bekend is.[/i] (p.15)
Bedankt, Kalief… Goed, wordt het tijd voor hardere actie?
Foto plaatsen: als de man die de foto verwijderde niet bekend is bij de politie, is hij dus iemand die zich voordeed als politieagent. Dat is heeeel strafbaar. Door zijn foto te plaatsen helpen wij Cohen dit soort fop-agenten te ontmaskeren. Het is onze burgerplicht, zou ik zeggen.
Ook de uitspraken van deze ‘agent’, die zich ten onrechte meende te kunnen beroepen op portretrecht, wijzen erop dat het een neppert was. Een echte pliesie kent de wetgeving toch?
Ik val een beetje over de zin “Dat zijn tenslotte Amsterdammers.”
Wat doet die daar en waarom is dat vermeldenswaardig? Mag je als Amsterdammer wel slaan als iets je niet aanstaat?