De Wereld Graait Door: Niks mis met topsalarissen

Foto: Sargasso achtergrond wereldbol
Deze pagina is meer dan 13 jaar oud. Kijk ook eens verder naar andere en meer recente artikelen van de homepage.

Graaiers, zakkenvullers en uitvreters: grote eenstemmigheid in de Nederlandse media over de topsalarissen in de publieke sector. Maar waarom kijken journalisten niet verder?

Open artikel

Reacties (6)

#1 thallman

Waarom zoeken journalisten dat niet uit?

Omdat ze dan toegeven dat anderen veel beter werk afleveren dan zichzelf. Dat is ook de reden waarom Dominque Weessie altijd zo op Mathijs van Nieuwkerk zit te fitten.

#2 Kalief

Als Van Nieuwkerk een half miljoen persoonlijk binnenhaalt maar één miljoen voor de publieke omroep verdient, is daar niks mis mee.

Als MvN een balkenendenormpje van zo’n 2 ton zou binnenhalen zou de publieke omroep er niet 1,0 mln maar 1,3 mln aan verdienen. En daar is niks mis mee. Minder mis dan nu zelfs.

Overigens verdient de publieke omroep 0,0 aan MvN, maar aan de reclames voor en na zijn programma.

#3 Jos van Dijk

@2: Dat citaat viel me ook op. Volgens mij is er wel iets mis mee: namelijk dat de publieke omroep zich in z’n programmering volgens deze redenering volledig afhankelijk maakt van kijkcijfers=reclame-inkomsten. En dus (zoals we eigenlijk allen wel weten) niet verschilt van de commerciële omroepen. Met dit verschil dat MvN wel belastinggeld opstrijkt.

#4 Joost

Dus… Van Nieuwkerk is in zijn eentje verantwoordelijk voor het succes van het programma?

#5 Siquo

@4 Ja, lijkt me wel. Zomer draait door was een wanvertoning :)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

| Registreren

*
*
*