Afgaande op de titel verwacht je misschien een vrolijk, licht zomers stukje muziek. Een beetje ‘Here comes the sun’, een vleugje ‘Het regent zonnestralen’, of als dat al te licht naar uw smaak is: Set the Controls for the Heart of the Sun.
De ‘Ouverture tot he Sun’ is beslist geen lichtvoetig, zonnig deuntje. Dit kamerorkestwerk is geïnspireerd op het boek Klara and the Sun van Kazuo Ishiguro, waarin een ‘kunstmatige vriendin’ in de echte mensenwereld een ziek meisje moet helpen, maar niet alles van echte mensen begrijpt.
Componiste Meriç Artaç over deze ouverture:
Het stuk stelt het idee van dualisme en heterogene principes ter discussie; contrasterende, navolgende en imiterende melodieën en harmonieën. Twee entiteiten ontmoeten elkaar, vullen elkaar aan, transformeren, botsen en scheiden zich van elkaar op een reis om de verborgen zon te vinden, op zoek naar avontuur, hoop en uiteindelijk verlossing.
Een indrukwekkend stukje muziek over een zorgrobot, kunstmatige intelligentie, begrip en onbegrip, desillusie en hoop.