Ondertussen in Den Haag:
Aan de demonstratie tegen het geweld in Gaza nemen momenteel 70.000 mensen deel. Een lange stoet grotendeels in rood geklede mensen is rond 13. 45 uur van het Malieveld vetrokken en loop richting Vredespaleis.
Volgens een ANP reporter ter plaatse zijn er lopen er 70.000 mensen mee. Vooraf hadden zich 37.500 mensen aangemeld. Langs de route staan toeschouwers met
Via een livestream van Omroep West is de demonstratie te volgen.
Met de demonstratie willen deelnemers organisaties de het kabinet oproepen ook een duidelijke rode lijn te trekken en politieke, economische en militaire steun aan Israël te stoppen zolang het de toegang tot hulpgoederen blokkeert en zich schuldig maakt aan oorlogsmisdaden en structurele mensenrechtenschendingen in Gaza en de Bezette Palestijnse gebieden.
Update:
Het AD meldt bij de ‘Grootste demonstratie van de afgelopen 20 jaar’ “meer dan honderdduizend mensen zijn aangekomen bij het Vredespaleis na een lange stoet vanaf het Malieveld”.