Uitgebreide werkbezoeken en maatschappelijke stages schijnen in de mode te raken bij Tweede Kamerleden. Zeker tijdens het zomerreces.
Vindt u het een goede ontwikkeling dat politici af en toe een maatschappelijke stage volgen?
Zo ja, welke zou u dan aanbevelen?
Zo nee, wat zouden ze dan moeten doen tijdens het zomerreces?
Reacties (24)
Zo’n stage is goed voor iedereen die niet in één of andere maatschappelijke sector werkt. Maar dan niet van die zgn. “snuffelstages” waarbij men 1 dag een beetje rond mag kijken. Nee, Minstens een maand aan de slag als alpha-hulp, wijkagent of crisis-psychiater.
Tot nu toe worden alleen beroepsmatige stages uitgezet. Er zou een ander type stage aan toegevoegd moeten worden. Ga eens een hele maand in de rol van de “maatschappelijke cliënt” zitten. In een rolstoel achte je geraniums zitten wachten op de alpha-hulp die niet komt of twee weken in de bajes en dan ontslagen worden en als dakloze je hele hebben en houden weer op zien te bouwen. Dat laastste is een multi-disciplinaire stage, want je krijgt dan met tal van instanties te maken en het is erg leerzaam te ontdekken hoe de WMO in de praktijk werkt.
Ik vind zo’n stage wel een goed idee om niet al te zeer te vervreemden, mocht dat het geval zijn, van de samenleving.
Zou trouwens zelf wel ’n keer een maandje met de politie of zo willen meelopen, bijvoorbeeld.
Welke aan te bevelen zijn? Gezondheidszorg, ouderenzorg, politie, wijkdienst… Hangt af van de portefeuille. Zie ook Peter @1
Het zou vaste kost moeten wezen, niet een ontwikkeling
Ik werk hard en als ik vakantie heb, dan probeer ik ook echt vakantie te nemen.
Nuja, politici hebben anderzijds wel 2-3keer zoveel vakantie als ik.
Dus kunnen ze daar wel een stukje van gebruiken om zichzelf bij te scholen.
Het hele CDA mag van mij wel een weekje biggen gaan kastreren en snavels knippen in de bioindustrie.
Als je eens een enkele keer zo’n Hollands Dagboek van een politicus leest, of het boekje van Marjet van Zuijlen, dan staan die bol van de korte sociale contacten. Meer dan smeerolie van vooral de andere partij is het vaak niet. Van die nodeloze hektiek zou nou eens de helft vanaf moeten. Die tijd vervolgens besteden in een rol als client in je vakgebied, of als aanspreekpunt van drie probleemgevallen voor een maand. Goed idee Peter.
Zo’n maatschappelijke stage lijkt me ook baatzuchtig voor de Sargasso redactie. Al doen onze jongens en meisjes niks met die tijd: de vrijdag vraag heeft ook een zomerreces verdiend!
Even weg met de stress van de google calendar. Even nadenken of het allemala wel nut geeft. Jezelf de kans geven om de vv uit het raam te gooien en er een seksie laecheln in de plaats voor te zetten. Dat soort dingen.
Het leven is al zo kort!
@zutman: Uhhhh, je hebt een punt.
Wat ik namelijk wilde zeggen over dat reces is dat het misschien beter zou zijn als ze die tijd zouden besteden aan het in alle rust nadenken, bezinnen over waar ze nou voor staan.
Maar dat kan je dus ook op Sargasso loslaten.
Mmmmmmmm……….
Zomerreces voor de Vrijdag vraag, en wat niet meer. Ik gooi het in de groep.
@zutman (7): “even nadenken of het allemala wel nut geeft.”
Heeft ooit iemand een sluitend antwoord op die vraag gekregen?
@Steeph (8): ben je dan niet bang dat je in een vreselijk leeg gat valt? Kan je dat wel aan?
Verplicht? Nee. Een reces is voor meer dan vakantie alleen. Zeker binnen sommige partijen is dat de tijd om dingen wat meer uit te werken wat soms amper mogelijk is tijdens de waan van de dag.
Bovendien moet je opletten dat maatschappelijke stages niet regulier werk gaat vervangen. In de zorg is het al schering en inslag dat niet gekwalificeerde mensen ineens alleen worden ingezet. Stagaires enzo.
Een politicus die geen binding heeft met de maatschappij heeft overigens het verkeerde beroep gekozen imo en dient daar op afgerekend te worden.
Peter: Steeph is al vertrokken. Spoor van burning rubber achtergelaten, is nu ter hoogte van de Moezelstreek, en zal een kaartje sturen vanuit Trinidad. ‘Tot september, zwarte gaters!’ zal erop staan.
Grapje hoor.
Morgen gaat de Sargassokern daaromtrent een kleine bespreking houden, met een plengoffer voor Zutman.
Mac job?
Ik ga het zo doen:
“Morgen gaat de Sargassokern daaromtrent een kleine bespreking houden, met een plengoffer voor Zutman.”
Mooi!
Waar kan de rekening naartoe?
Uh, naar mij. Ik ben penningmeester van dit zootje
(vanaf mobiel device gecomment. verslaving bouw je niet zomaar af)
Maar ik trek er wel het verlies aan inkomsten af door minder advertentie kliks :-P
Het is ‘vakantiestage’, niet ‘vakantie stage’. Kijk eens op http://www.spatiegebruik.nl/
Een maand vechten in Afghanistan en aansluitend een maand leven van een bijstanduitkering.
@zeteltje: Correct. Komt omdat ik teveel met Engels bezig ben.
Het zou mooi zijn als ze een werkstage zouden doen bij organisaties en groepen waar ze geen wit voetje hoven te halen. Dus meneer Hofstra niet naar bevriende bouw- of transportondernemers maar weekje nachtdiensten meedraaien in de ziekenzorg, Rutte een week les geven op inburgeringscursus of aan een VMBO, Heemskerk van Economische Zaken een weekje de administratie van een middenstander doen en Rouvoet een weekje als scheidingsbemiddelaar of als notulist bij een ethische commissie over euthanasie.
Een moment van reflectie is altijd goe, ook voor Zutman!
@ zeteltje #16: dank voor de webschakel (“link”)! Wat doorklikken heeft me vandaag heel wat genoegelijke uurtjes lezen op webstekken (“websites’) van taalzuiveraars opgeleverd :-)
~ GBA.
heeft troebel nou eigenhandig de Sargasso redactie op sabatticalgestuurd??
ehh, waar ik troebel zei moet zutman staan. stop de tijd.
@ McW: men zou het haast gaan denken!
~ GBA.