Reuters tekent reacties op van geschokte indonesiërs en westerse zakenlieden. Een expat blogger in HongKong plaatst er een paar op zijn Gweilo Diaries:
where we have no sense of security at all,”
– “We can wear all these nice shirts and ties,
but inside this makes us just like apemen.”
– “The foreigners will definitely run away,
they will take their money and the poor will suffer,”
(The Gweilo Diaries)
• De Rabobank Indonesia rouwt ook.
• Blogger ego.superego.or.id uit Yokyakarta heeft die horen, zien en zwijgen-aapjes (geloof ik) altijd op zijn blog staan.
Dat ze in de stad Jakarta geschokt zijn, alla! Maar denken de miljoenen arme ongeletterde moslims in het achterland er ook zo over? Of is het portret van de Jemaah Islamiah leider Abu Bakar Bashir (op de spreekwoordelijke schouw) gisteren weer even opgepoetst?
[extra service: What is a “Gweilo”?]
Reacties (40)
@ Grobbo, excuses ik had wat zitten verbeteren in de comments van jou postje (en dan heb ik jou login nodig) blijkbara stond het edit-scherm nog op jou login.
Dat dacht ik al idd :)
Overigens denk ik dat de doorsnee indonesische moslim terrorisme afkeurt.
Dit soort acties hebben in mijn nederige opini tenminste 2 duidelijke bedoelingen:
– Het wegjagen van westerlingen uit Indonesie
– Het (misschien mbv armoede) etremer maken van de bevolking.
Wat daarna op de agenda staat weet ik niet, maar het heeft vast iets met Sjaria te maken
Ik mag het hopen dat ze het massaal afkeuren. Het enige wat ik met enige zekerheid weet is dat figuren als Osama Bin Laden en Abu Bakar Bashir bij veel arme moslims in de Derde Weerld op een voetstuk staan.
Zou dat komen omdat die mensen niets te verliezen hebben, en bijvoorbeeld de Amerikanen alles al hebben?
Ja, dat komt o.a. daardoor.
Maar “niks te verliezen en genaait door de VS”
dat hebben ze in Zuid-Amerika ook.
Het enige verschil is dat het daar ROOMSkatholieken zijn :-))
..en christenen zijn een stuk minder opvliegend van nature,
zeggen ze zelf althans…
Het Christendom heeft onze beschaving opgebouwd. De Islam is als een kankergezwel: het breidt uit en vernielt.
Het Christendom is al uit de pubertijd en nadert de middelbare leeftijd.
De Islam zit nog volop in de pubertijd, en dat kenmerkt zich door de grote groepen moslims die hun geloof liberaal beleven, en een kleine groep die meent te mogen zeggen wat de rest van de wereld moet doen.
Het een kankergezwel noemen is niet alleen onterecht, maar werkt ook nog eens polarisatie in de hand.
Inderdaad, het christendom was in zijn puberteit net zo geweldadig, als sommige elementen binnen de islam nu. Een godsdienst bergt altijd in zich het gevaar dat ze weer terugschiet in haar puberteit, ze is namelijk aan de basis verrot.
Alle goede bedoelingen van sommige gelovigen ten spijt (even indekken voor een eventuele storm).
Voordeel aan de Islam is dat het geen centraal georganiseerde religie is, en dat wanneer Ayaltollah A iets beweert in Iran, de gelovigen in land B daar hun schouders over ophalen en vice versa.
Het enige wat je niet moet doen is een heleboel moslims slecht behandelen of doodmaken, want men is wel heel solidair.
stik maar in jullie linkse kerk nuances!
de turken beuken al op de poorten!
Beetje lomp voor een wetenschapper om geen argumentatie te accepteren.
UvA mannetje :)
Knock Knock anybody home?
Bwaaahhh!!!
…een moslim in mijn reactieforum!!
snel doe de luiken dicht !
:))
Ik hou zowiezo niet zo van dat gegeneraliseer van alle christenen of alle moslims of alle atheisten. Er zijn ook nog altijd fundementalistische christenen, maar die weten niet hoe je de media bespeelt, want die hebben geen TV en gaan dus nog steeds mensen een voor een langs, zie bv. Jehova getuigen.
Je hebt ook genoeg gematigde en aangepaste moslims ik kom ze genoeg tegen en werkte zelfs prettig samen met ze, dus 40-45 verdiep je eerst eens in de mens achter de gemiddelde en de slimme moslim voordat je alle moslims uitmaakt voor fundementalisten. Ik vind trouwens de vergelijking met de levensfase van de mens erg leuk. Je zou de geloven ook kunnen vergelijken met de fase waarin een product kan verkeren.
“Je zou de geloven ook kunnen vergelijken met de fase waarin een product kan verkeren.”
..of van fruit dat op vensterbank ligt.
Ehm zou je dat even willen toelichten Vincent?
Bij geloven is geen marktonderzoek gedaan om te kijken waaraan een geloof zou moeten voldoen.
Geloven zijn (imho) aangeleerd door de ouders (in veel gevallen) en dus zou volgens deze theorie elk geloof op den duur het zelfde lot zijn beschoren als de Bata schoenen.
Ook die leerde je van je ouders dragen, maar op een gegeven moment ga je toch kiezen en kies je voor schoenen die je beter zitten. En bij geloof zie ik dat eigenlijk niet zo snel gebeuren.
Hmm… zo teruglezend lijkt deze reactie eigenlijk nergens op.
Maar toch op ‘ok’ drukken he…
Ik vind de vergelijking met ‘Bata’ schoenen juist zeer relevant. Sommige mensen blijven ze hun hele leven dragen en lopen goed voor lul.
U wordt bedankt…
u draagt zeker van die tefal-sandalen…
Damn, dit voelt alsof je op een feestje bent waar je drie keer achter elkaar iets verkeerds zegt en het beste maar naar huis kan gaan.
Tefal-sandalen?
verklaar u nader?
Ik ben het eigenlijk zo zat dat iedere discussie over de Islam weer moet stranden in een welles-nietes spelletje over Bata-schoenen!!!
Lol…ben het Bata tijdperk al lang voorbij overigens,maar de vergelijking is op zich best aardig. Alleen bestaat er zoiets als Prada-religie of religie in de klasse van Van Lier of van Bommel. Uiteindelijk gaat het niet om de verpakking en de inhoud. En om maar in de vergelijking te blijven…die stinkt vaak!
De meeste moslims lopen op slippers trouwens.
Tefal sandalen zo noem ik die Tevla sandalen waar iedere hippe bagpacker tegenwoordig op loopt…
Eerste-jaars Fysische Geografen (in mijn tijd) op bergschoenen. De upperclass op van die gore-tex Carl Denig dingen. De lowclass op afgedankte legerkistjes van het Waterloopplein (hfl 25,-).
Dat was me nog eens een religie, die bergschoenen (en stinken dat de inhoud deed!)
Tevla sandalen, u bedoelt van die kunststoffe gevallen waar vooral duitse (backpack)toeristen oplopen?
wissen Sie wieviel Eintrittsgeld Sie fur die Boo-roo-BU-DUUR bezahlen mussen sollen sein?
Ik bedoel overigens Teva sandalen (zie link) Moslims op slippers? De meeste zie ik met sportschoenen uit de Bristol komen…
Goretex in je schoenen is dikke onzin en geldklopperij (dit geheel off-topic overigens)
Klopt, in NL, maar de miljoenen moslims in Azie lopen toch bijna allemaal op slippers. Klep-sleep-klep-klep- sleep-klep
Ik haat slippers overigens (offtopic).
Grappig dat juist hollanders als ex-kolonisators van Indonesie, desalniettemin menen dat terrorisme vooral tegen US gericht is.
In de NYT van gisteren staat een aardig berichtje dat de Taliban imams executeert die weigeren een fatwah uit te spreken.
Enfin, ik denk dat terroristen veel opportunistischer zijn (tegenwoordig) noodgedwongen door de aard van hun beroepsomstandigheden en doel van absolute godsstaat.
Even een toelichting op de fase waarin een product kan verkeren:
1. Introductiefase: alleen inovators kopen het product (zie bijvoorbeeld de apostelen bij het christelijk geloof)
2. Groeifase: De prijs wordt lager er komt meer concurrentie, reclame voor naamsbekendheid (christendom: bijbel vertaald, protestanten, calvijnen e.d, misionarissen)
3. Rijpheidsfase: De prijs daalt nog meer, afzetgroei neemt af en er treed vervangingsvraag op, reclame gericht op onderscheiding met andere merken(prijs daalt: kinderbijbel, pocketedities e.d., afzetgroei neemt af: spreekt voor zich, vervangingsvraag: mensen vinden het orginele christendom uit de tijd en willen iets nieuws, onderscheiding met andere merken: paus zet zich af van anglicaanse kerk)
4.Verzadigingsfase. Afzet stagneerd of daalt licht. Er komen geen nieuwe vragers bij.
5.Neergangsfase. Afzet daalt snel. verkoopbevoorderende activiteiten worden achterwege gelaten.( minder gelovige in EU, paus roert zich minder, alleen Jehova’s enzo volharden)
Ik denk dat het christendom in fase 4 of 5 zit en de islam in fase 2 of 3, het humanisme in fase 2 en new-age godsdiensten in fase 1
Trouwens het Bata tijdperk was volgens mij voor mijn tijd
Leuk Vincent,
Zo’n opfriscursusje in de vakantie…
Maar je hebt gelijk dat mensen snel generaliseren, vooral mensen die 40-45 heten.
Mijn geest kalmeert altijd bij generalisaties, het laat altijd een gevoel van geluk na in me, van ontspanning.
Generaliseren gebeurt eigenlijk altijd. Soms schiet het in een verkeerd keelgaat. Meestal grazen de schapen onverstoord door. Met hier en daar gemekker.