Dinsdag 5 maart 2052

Foto: Sargasso achtergrond wereldbol

Dinsdag in het VPRO-programma Andere Tijden: Pim Fortuyn!.
U kent ‘m vast nog van de geschiedenislessen op school.

“Het was een geestelijk zwerver, het was een megalomaan, maar toch werd hij gekozen bij de parlementsverkiezingen van 2002…”
“.. en met zijn markante kale kop liftte hij mee op de golven van die tijd, golven in een oceaan van onzekerheid en angst voortgestuwd door de wens naar simpele oplossingen voor complexe vraagstukken. Sommige historici beweren dat de rigoreuze omslag bij die bewuste verkiezingen in 2002 ten grondslag lagen aan ons huidige totaal veranderde systeem. Moet u zich eens voorstellen: het startschot voor beleid vanuit de onderbuik gevoed door politici die met simpele one-liners de kiezers voor zich trachtten te winnen. Dat waren nog eens andere tijden, nu terug naar de onze…”

Morgenavond Nederland 3 Andere Tijden over de dronken zwerver ‘Hadjememaar!‘ die gemeenteraadslid werd in Amsterdam. (uit het reactieforum van Tonie).

0

Reacties zijn uitgeschakeld