Voor wie het afgelopen zaterdag gemist heeft: Andries Knevel van de EO werd genomineerd voor de “Gouden Knuppel” in het programma Kopspijkers. In zijn wekelijkse praatprogramma had Knevel moeite met het vinden van de juiste benaming van een stel jeugdige Afro-Europeanen.
Zendeling Knevel keek over z’n schouder en zag daar een stel pikzwarte lieden op zijn studio-stoelen hangen. Vertwijfeld sprak hij : “tsja wat zijn het… ehh.. mensen?”
Kiest u zelf maar even uw bandbreedte en favoriete mediaplayer:
De Gouden Knuppel van 29 november 2003
Reacties (26)
Favoriete vakantie-bestemming: Cuba.
Nou en of!
Ik vind die man zo’n hark, verschrikkelijk.
Als een (te) vriendelijke,(te)welwillende Staatssecretaris Mediazaken uitgenodigd is , gedraagt de man zich als de mediapaus Himself die prive- audientie houdt en verraadt hij zichzelf of beter zijn incompetentie door zijn verdrongen ijdelheid en dwingelandij. Dat was een beschamende sessie,geen helder en open gesprek. Het scheelde Knevel een reisje Den Haag, dat wel.
Dat vingertje van die man kan ik niet meer verdragen. Het zou me niks verbazen als deze koning moraalridder stiekum de grootste pornocollectie van NL heeft.
Die mislukte reli-prutser mag w.m.b. per direct van de buis in zijn graf geknikkerd worden! Hij laat in zijn praatprogramma’s nooit iemand uitpraten alsof hij weet dat hij het heilige gelijk achter zich heeft en wil laten merken dat alle tegenspraak zinloos is. Misschien dat iemand zijn eigen achternaam in werkwoordsvorm op zijn zielige keeltje wil toepassen?
toch heeft de man voor een idioot het ver geschopt, zoals de hele EO trouwens, ik herinner me nog de dagen dat EO sectarisch was en er alleen maar andere idioten bij Knevel voor een praatje kwamen, zoals mede EOers en soms een bisschop die ook wel eens op TV wilde.
Het is satire! Toch?
Andries Knevel is een kundig interviewer, die zich terdege voorbereidt, en nooit voorgekookte vragen van een papiertje leest.
Vraaggesprekken op teevee zijn óf houterig, met een interviewer die niet echt reageert op wat er wordt gezegd omdat hij tijdens de antwoorden de hele tijd op zijn briefje zit te spieken, ó het ontaardt in een melige ons-ken-ons-achtige lolbroekerij.
Knevel trapt zelden of nooit in deze valkuilen en is daarmee een van de kundigste interviewers die Hilversum rijk is. Ik mag zijn programma graag zien.
Alleen de derde gast is altijd een gristen, dat is alleen interessant voor de EO-leden. Maar het is per slot van rekening een EO-programma, dus dat kan ik billijken.
Verder niets dan lof.
Godverdomme zeg wat een eikel.
Inderdaad nogal genant. En je kunt wel een kundig interviewer zijn, als je een lelijk persoon bent wordt het nooit wat.
Nou nou nou, Grobbo! Is dat gevloek nu werkelijk nodig?
(dat was een grapje, ik zeg het er maar even bij want anders word ik weer verkeerd begrepen, dat zou godverdegodver ook niet voor het eerst zijn)
…domme
De mensen zonder bandbreedte kunnen natuurlijk zometeen (23:50) ook gewoon even Nederland 3 kijken.
@caprio: Wat bedoel je precies?
Als je niet weet wat leeft in de maatschappij kun je nooit een echt goede interviewer worden. Deze man heeft voor het laatst een neger gezien in 1953. (Waarschijnlijk in bed met zijn vrouw.)
‘Onbedoeld racist’ noem ik dit dan. De persoon denkt zelf dat hij heel tolerant is, maar omdat hij alleen met zijn blanke mederakkers ‘wijsheden’ bepraat wordt hij onbewust racistisch. Dan is het heel gezond om op zondag even een blokje om te gaan door de Schilderswijk, dan weer in die muffe kerk te zitten.
Plus dat er ook nog eens een enorm verschil is tussen de provincie en de grote stad qua aantallen allochtonen, en dus ook de gewenning daaraan.
De oma van mijn ex kwam ooit in Amsterdam op bezoek, en sprak hardop in de tram “Goh zeg. Ik wist niet dat jullie hier zóveel zwartjes hadden”
Dat bedoelde ze uiteraard niet racistisch. Maar door een ongelukkige speling van het lot was zij afkomstig uit het Waaldorpje Ochten, waar je je fiets nog zonder slot een nacht buiten kunt laten staan, en de aankomst van de veerpont het hoogtepunt van de dag is.
Waar komt Knevel eigenlijk weg?
Het vervolg van heer Knevel (“ze zitten toe te kijken wat die blanke mannen hier bediscussiëren”) was ook niet geheel vrij van kolonialistische smetten. Je zag de kookpot al borrelen…
Overigens kan hij het beter dichter bij huis zoeken om de wereld te verbeteren. Ik ben ooit collega van zijn zoon geweest. Dat lijkt me een mooi langjarig project voor Andries, want op dat moment was van enige beschaving weinig te merken…
De zoon van Knevel ?! Vertel!
Ik vind die Knevel helemaal niet zo slecht. Ik ben het over het algemeen niet met hem eens, maar zoals Bosboom aangeeft is zijn interview techniek best aardig. In ieder geval een stuk beter dan die klunzen van een Barend en van Dorp.
En dat Knevel niet weet wat het nieuwste eufemisme is voor Marokkanen en negers kun je hem eigenlijk niet eens kwalijk nemen. Juist die stuntelige politiek correcte taal benadrukt mijns inziens de ongelijkheid die je ermee probeert te verdoezelen. Het is altijd zo vreselijk artificieel en je creeert meteen zo’n “ik probeer zorgvuldig te zijn”-sfeertje die elke discussie in de kiem smoort, omdat het dan niet meer gaat over wat je ergens van vindt, maar over wie het het ‘netst’ kan zeggen.
Je ziet het ook bij de benaming van mensen met een verstandelijke beperking. Een tijdje terug waren dat nog mensen met een verstandelijke handicap. Daarvoor verstandelijk gehandicapten. Daar weer voor geestelijk gehandicapten… Vier eufemismen achter elkaar, maar achter hun rug om hebben we het gewoon nog steeds over mongolen of zotjes.
Mag ik voorstellen om voortaan in plaats van negers, marokkanen en dergelijke de politiek correcte term “pigmentally challenged” te gaan gebruiken? :)
@Grobbo: blanken zijn de mensen met het minste pigment. Ik denk dat we daarom blanken voortaan als pigmentally challenged moeten omschrijven en negers als pigmentally blessed.
Ik heb ook een gouden knuppel.
Dat doet mij denken aan een uitspraak van mijn grote voorbeeld Salvador Dalí:
Ik masseerde de penis van het geluk en weldra spoot hij zijn gouden regen.
ha grappig, als je het over alchemie hebt… The Horse=Edward Kelly
@JdB: Vanuit blank oogpunt gezien natuurlijk niet. Aan de andere kant: Lelieblanke negers lijkt me ook nix, dus die opmerking slik ik weer in.
KNEVEL MOET DE GOUDEN KNUPPEL!!!!!
Het is echt doodzonde dat we nu het tenenkrommende zendelingengedrag van Andries Knevel niet kunnen belonen met de gouden knuppel. Er moet een vrije stemming komen over alle gouden knuppel fragmenten van dit seizoen en niet alleen over de 3 fragmenten die nu uitgekozen zijn. Als je ook wil stemmen op het fragment van Knevel doe dan het volgende: stuur een email naar Kopspijkers op het volgende adres: [email protected] en zeg in het subject: KNEVEL = GROOTSTE KNUPPEL. Zie verder de site van Kopspijkers en met name het gastenboek, dan zul je zien dat veel meer mensen dit vinden! Groetjes Kamira