Als grote groepen mensen in paniek een ruimte moeten verlaten dan zijn deuren waar maar één individu per keer doorheen kan de beste oplossing voor een snelle en ordelijke evacuatie. Althans dat concluderen onderzoekers die proeven deden met paniekerige muizen.
De muizen stelden zich keurig op in één rij en gingen een-voor-een door de deur. Zodra de deuren wijder zijn gaan zowel muizen als mensen elkaar verdringen en dat komt de doorstroming niet ten goede.
Dat voor grote nooduitgangen toch opstoppingen ontstaan hebben rampen in voetbalstadions en brandende discotheken in het verleden wel bewezen.
[Note to Veerman: er moet natuurlijk wel tenminste één deur openstaan]
Reacties (4)
Ik vraag me af of kleine deuren het probleem niet alleen maar verplaatst. Word je niet al voor de deur platgetrapt i.p.v. in de deur?
Qua Veerman. Hoe wrang kan een onderzoeksconclusie zijn: “Volgens een TNO onderzoek was het achteraf gezien beter dat er zo weinig nooduitgangen waren en de ramen niet snel open konden. Daardoor doofde de brand al binnen een minuut, terwijl het openen van ramen en deuren door de toevoer van zuurstof aan de brand nog meer slachtoffers zou hebben gemaakt.”
hmmm, laat die deur maar dicht Veerman…
Beste Mensen
Ik hoop niet dat ze de uitkomsten van zo’n TNO uitkomst zullen gebruiken om nieuwe aanbevelingen te maken inzake “veiligeidsvoorschriften”.
Overigens is de opmerking natuurlijk een enorme trap na aan alle slachtoffers die daar opeengepakt zatten in het cafeetje.
PS: Ik snap het principe van draaideuren ook niet; de meest onveiligste dingen die er zijn en als er ergens een brandje is wil iedereen direct weg, kortom acture stilstand van de normalieter zo fatsoenlijk werkende deur.