Uitgelicht

To ESM or not to ESM?

To ESM or not to ESM? ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. (meer...)

KlikTV

De lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden

De lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden CONTROVERSE - In de VS woedt een discussie over het onderstaande TED-filmpje. Nick Hanauer, een vernture capitalist, hield afgelopen maart een presentatie over 'job creators'. TED wilde het niet uitzenden. (meer...)

Lentecollege | De kracht van netwerken

Lentecollege | De kracht van netwerken ANIMATIE - Altijd mooi gemaakt en altijd interessant. In deze animatie van RSA gaat Manuel Lima in op het onderwerp van netwerken, of anders gezegd: problemen van georganiseerde complexiteit. (meer...)

Schuldencrisis

To ESM or not to ESM?

To ESM or not to ESM? ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. (meer...)

Europees federalisme

Europees federalisme OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk (meer...)

Data

Hoe zorg je ervoor dat leerlingen niet blijven zitten?

Hoe zorg je ervoor dat leerlingen niet blijven zitten? ANALYSE - Nederland telt inderdaad veel zittenblijvers. De ervaring in andere landen leert dat je scholen meer vrijheid moet geven om het aantal zittenblijvers te verminderen. (meer...)

Kijkcijfers: Champions League-finale van minuut tot minuut

ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale. (meer...)

Sark & Soto

Hapje eten bij Herpes Pizza?

Hapje eten bij Herpes Pizza? GRAPPIG - Sommige restauranthouders moeten wat langer nadenken over hun naam. (meer...)

Lekker rustig poepen

Lekker rustig poepen FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl. (meer...)

Kennis

De vrije mens is een plattelandsbewoner

De vrije mens is een plattelandsbewoner LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht? (meer...)

De eerste bommen op Rotterdam

De eerste bommen op Rotterdam Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was (meer...)

Advertentie

Boeken

De geschiedenis van mijn middelmatigheid

De geschiedenis van mijn middelmatigheid ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren (meer...)

Toeval is logisch

Toeval is logisch RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek. (meer...)

Politiek

#dtv rechts of centrum-rechts?

#dtv rechts of centrum-rechts? VRAAG - Wat zeggen politieke labels? (meer...)

Dibi en Diepenhorst

Dibi en Diepenhorst COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is. (meer...)

Muze

Zonder Titel #14

(meer...)

Kunst op Zondag | … en vliegwerk.

Kunst op Zondag | ... en vliegwerk. Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars. (meer...)

Informatiemaatschappij

Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks

Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien. (meer...)

Pakken wat je pakken kan

WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering? (meer...)

Leven

Was will das weib?

Was will das weib? OPINIE - Geïnteresseerd als ik ben in het vrouwelijk geslacht (uit zuiver wetenschappelijke motieven, vanzelfsprekend) schafte ik mij deze week de Viva aan, dat de resultaten beloofde van het Grote Relatieonderzoek. Veel wijzer werd ik er niet van. (meer...)

Twee baarden | Laten we beginnen

Twee baarden | Laten we beginnen Het is nu twee dagen mooi weer en ik hoor al mensen klagen dat het te warm is. Als er één volk is dat kan klagen, dan zijn wij het. Alhoewel, dat zeg ik nu wel, maar de (meer...)

Sociaal

Geluk & bijgeloof

Geluk & bijgeloof COLUMN - Geluk is afhankelijk van een paradox. Dat moet Mark Rutte ook nog even doorkrijgen. (meer...)

Het kan ook gratis: bezuinigen op ICT

Voor het onderwijs is er nog veel laaghangend fruit als het om bezuinigingen gaat betoogt Rein Bijlsma, docent aan het AOC Groenhorst College en oprichter van de denktank 24/7 onderwijs. Met name ICT wordt daarbij over het hoofd (meer...)

Media

Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie

Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het (meer...)

Zembla duikt onder met Illegalen

Zembla duikt onder met Illegalen   Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las, (meer...)

Rechtsstaat

Spreekrecht ouders is het wel het minste

Spreekrecht ouders is het wel het minste OPINIE - Door de zaak Robert M staat het spreekrecht volop in de belangstelling. Biedt het afleggen van een verklaring een helend effect? Critici menen van niet. Desondanks is het wel het minste dat we voor de ouders (meer...)

Daalt het aantal overvallen echt?

ANALYSE - Het aantal overvallen daalt en de politie spreekt van een trend. Maar criminaliteitsanalist Therese Klok twijfelt daaraan. Lees haar stukken ook op haar weblog. (meer...)

Wereld

Elders in de wereld kiezen Egyptenaren hun president

ELDERS - Gaat Egypte bij de presidentsverkiezingen voor het centrum of voor de extremen? (meer...)

Egyptische verkiezingen: succes niet verzekerd

Egyptische verkiezingen: succes niet verzekerd ANALYSE - Er lijkt een keuze te zijn in Egypte. Maar dat is schijn. (meer...)

Het politieke lied en de “Liedermacher”

Het politieke lied en de “Liedermacher”

Singer-songwriters zijn er tegenwoordig genoeg, maar eigenlijk zijn ze helemaal niet meer politiek. Het politieke lied wordt haast niet meer gezongen en dat is weleens anders geweest. Zo kende bijvoorbeeld Duitsland in de jaren ’60 tot ’80 van de vorige eeuw heel veel politieke singer-songwriters, of “Liedermacher” zoals zij zich noemden. De meest bekende Liedermacher in Nederland is geloof ik Reinhard Mey, die van het deuntje van Met het oog op morgen, maar hij was niet politiek, dat waren anderen.

Wolf Biermann bijvoorbeeld. Biermann volgde vermoedelijk het in die tijd frequent gehoorde advies “Als het je hier niet bevalt, donder toch op naar Oost-Duitsland” op, want hij ging uit idealistische motieven van West- naar Oost-Duitsland verhuizen. Toch had hij daar later ook kritiek op de politieke machthebbers en dat hebben ze hem niet in dank afgenomen. Toen hij 1976 voor een optreden in West-Duitsland was, kreeg hij te horen dat hij niet meer terug mocht komen naar Oost-Duitsland – “ausgebürgert”:

Later maakte hij in “Die Ballade von den verdorbenen Greisen” onmiskenbaar duidelijk hoe hij over de politieke machthebbers van Oost-Duitsland dacht nadat zijn aanvankelijke idealisme was verdwenen:

Hannes Wader was meer een hardliner. Tot 1991 was hij lid van de West-Duitse communistische partij DKP. In de tijd van generaal Jaruselski en Lech Walesa had hij het tijdens een concert over de hulp die nodig was voor de onderdrukte volkeren op aarde. Daarmee doelde hij natuurlijk vooral op landen in Zuid- en Midden-Amerika, maar een wijsneus uit het publiek riep: “En in Polen!” “Ja,” zei Hannes Wader, “ook in Polen heeft de partij nog veel te doen.” Hannes Wader heeft vele mooie liedjes gemaakt en op de gitaar kan hij best aardig tokkelen. De teksten zijn niet altijd politiek, soms zijn ze het gewoon helemaal niet, maar ik geloof dat bij Hannes Wader ook niet-politiek politiek is, tenminste is dat vroeger zo geweest. Een van zijn bekendste liedjes is het iets minder politiek lijkende “Heute hier, morgen dort”:

Franz Josef Degenhardt is geloof ik een Liedermacher van het eerste uur. Afgelopen november is hij op bijna 80-jarige leeftijd overleden. Een van zijn meest bekende liedjes “Spiel’ nicht mit den Schmuddelkindern” dateert al van 1965… Schmuddel is ook zo’n woord, hoe moet ik dat vertalen? ‘Ongewassen’ treft het in dit verband geloof ik het beste. Speel niet met de ongewassen kinderen. Het gaat over klassenverschillen en ik geloof in het begin ook over zijn eigen jeugdherinneringen. Een telg uit een burgerlijke familie trekt het liefst op met de ongewassen kinderen uit een lagere sociale klasse. Zij hangen altijd bij de konijnenhokken rond, waar zij kaart spelen en bij regen naar de verhalen van rattenvanger “Engelbert dem Blöden” luisteren. Zijn ouders halen hem daar weg door hem een strenge burgerlijke opvoeding te geven. Hij vervreemdt van de ongewassen kinderen en wordt een rijke patser die een leven in luxe leidt totdat hij een auto-ongeluk heeft. Daarna is hij niet meer goed bij zijn hoofd en gaat vervolgens toch weer met de ongewassen kinderen optrekken, nu als opvolger van rattenvanger Engelbert dem Blöden. Toch is het niet meer wat het is geweest. Een van die kinderen gaat hij lastigvallen en dat wordt zijn dood. Kort samengevat. Wie een beetje met de taal uit de voeten kan, vindt het volledige verhaal in het lied zelf:

Ik weet niet waarom zulke liedjes tegenwoordig niet meer gemaakt worden. Aan de ontbrekende actualiteit kan het eigenlijk niet liggen. Schmuddelkinder en rattenvangers zijn er nog steeds, dat lijkt me duidelijk.


  1. Boven aan de lijst hoort natuurlijk “Ton, Steine, Scherben” te staan.
    http://www.magistrix.de/lyrics/Ton%20Steine%20Scherben/

    Wenn der Wecker um halb sechs
    fröhlich sein Liedchen geigt,
    und ich mit dem linken Fuß zuerst
    aus dem Bette steig,
    wenn die erste Zigarette
    mir halb den Bart verbrennt,
    dann sag ich mir:

    “Hätt’ste bloß diesen Tag verpennt!”

    Guten Morgen!

    Wenn ich mich dann aufrapple
    und ab zur Arbeit geh
    und schon aus der Ferne
    meine Firma seh,
    den freundlichen Kasten
    aus Klinkerstein,
    dann sag ich mir:

    “Mann, wird das heute wieder fein!”

    Guten Morgen!

    Wenn ich dann da bin
    und vor der Stechuhr steh
    und mal wieder ‘n roten Druck
    auf meiner Karte seh,
    wenn der Alte mich anmacht:
    “Panzer! Sie sind schon wieder zu spät!”
    Dann sag ich mir:

    “Sei froh, wenn bei dir noch was richtig geht.”

    Guten Morgen!

    Wenn ich in der Frühstückspause
    mein drittes Brötchen verschling
    und in Gedanken schon wieder
    meine Feile schwing,
    wenn der Alte mich fragt:
    “Panzer, wie geht’s denn so?”
    Dann sag ich mir:

    “Setz dich erstmal ‘ne Stunde aufs Klo.”

    http://www.youtube.com/watch?v=fAGqwO_qNXU

    Ook goeie morgen!

  2. Tom Morello, Ani DiFranco, Billy Bragg, toch zo een paar hedendaagse politieke singer-songwriters die ik kan noemen. Of gaat het specifiek over Duitsers?

  3. Dit is ook een hele sterke, maar in het engels:

    The nine till five polution blues – http://www.youtube.com/watch?v=r7v5Uy8fxsg

    Just left school, nice and clean
    Power tool man machine
    Steady job, nine to five
    Wonder if I’m still alive
    I’m completely bored
    Nationally insured
    Life is not so hard
    When they stamp your card

    My armpits smell my breath is bad
    I look like hell I feel so sad
    Rotten fruit between my toes
    In my suit I decompose
    Standing on my own
    My flesh comes off the bone
    My boiled potato brain
    Tells me that I’m sane

    Soon be old, when I die
    Another mold, a new supply
    See no future, no escape
    Mother nature changing shape
    The day that I was born
    A number on a form
    Said that I’d arrived
    And must be utilized

    9 to 5 pollution blues
    Only got my soul to lose
    Wish I didn’t have to choose
    Standing in a dead man’s shoes

  4. Ik weet niet of het specifiek over Duitsers gaat, maar ook Su noemt slechts 40+ers.
    Vraag me wel eens af of engagement bij de generatie van na 1990 überhaupt nog bestaat.

  5. Lohues & the Louisiana Blues Club “Nils Holgersson Blues”

    Waorumme bennen de nachten hier zo licht?
    Scherm die kassen af man…
    ’t is ja gien gezicht

    Middernacht, de vogel zingt zien hoogste lied
    Dat al dat licht veur al die rozen is
    Ach, dat wet zo’n vogel niet

    Van Meppel tot Meppen Dld.
    Van Assen tot an Ootmarsum
    We hebben allemaol plezier
    Van die paar verlichte kassen

    De lieve, lieve ganzen
    Ze bennen volledig in de stress
    Ze bennen desoriënteerd,
    Nog nooit zo in de warre west

    Van Beilen tot an Nordhorn
    Stadsknaol tot an Slagharen
    We hebben allemaol plezier
    van die oranje licht pilaren

    Waorumme bennen de nachten hier zo licht?
    Omdat veuruutgang veur de meesten
    zich puur op geldverdienen richt

  6. Zelfs in de VS deden ze mee:

    Quicksilver Messenger Service – What about me
    http://www.youtube.com/embed/OUszp9QFmq4?autoplay=1&loop=1

    You poisoned my sweet water.
    You cut down my green trees.
    The food you fed my children
    Was the cause of their disease.

    My world is slowly fallin’ down
    And the airs not good to breathe.
    And those of us who care enough,
    We have to do something…….

    (Chorus)
    Oh…….oh What you gonna do about me?
    Oh…….oh What you gonna do about me?

    Your newspapers,
    They just put you on.
    They never tell you
    The whole story.

    They just put your
    Young ideas down.
    I was wonderin’ could this be the end
    Of your pride and glory?

    I work in your factory.
    I study in your schools.
    I fill your penitentiaries.
    And your military too!

    And I feel the future trembling,
    As the word is passed around.
    “If you stand up for what you do believe,
    Be prepared to be shot down.”

    And I feel like a stranger
    In the land where I was born
    And I live like an outlaw.
    An’ I’m always on the run……………………..

    An Im always getting busted
    And I got to take a stand……..
    I believe the revolution
    Must be mighty close at hand…………………..

    I smoke marijuana
    But I cant get behind your wars.
    And most of what I do believe
    Is against most of your laws

    I’m a fugitive from injustice
    But I’m goin’ to be free.
    Cause your rules and regulations
    They dont do the thing for me

    And I feel like a stranger
    In the land where I was born
    And I live just like an outlaw.
    An’ I’m always on the run.

    ‘t Klink allemaal akelig actueel.

    • ‘zelfs in de VS deden ze mee’ -
      het vreemde is juist dat in de VS (en Europa, dus ook Duitsland), ‘counterculture’ de grote moneymaker was. Woodstock, al die zogenaamd maatschappijkritische hippe gasten werden geplugd zoals tegenwoordig BlingBling.
      Een prima band zoals Blood Sweat & Tears verloor z’n contract omdat ze op een soort vriendschapstournee gingen naar de USSR. Waren ze op eigen initiatief gegaan dan was het prima geweest, nu heulden ze met het establishment omdat de tournee door het ministerie van buitenlandse zaken georganiseerd was.
      Ik durf zelfs te betwijfelen of al die gasten werkelijk zo geëngageerd waren, maar gewoon opportunisten.

      De breuk is nergens zo duidelijk als in de HipHop. De moord op 2Pac was de scheiding. ‘GangstaRap’ van Public Enemy etc. ging over maatschappelijk onrecht, 2Pac sleepte er nog allerlei complottheorieën bij over Illuminatie en NWO, sindsdien (althans wat er doordringt tot de mainstream) gaat het alleen nog maar over Bling & Ho’s.
      De niggers hebben zich af laten schepen met spiegeltjes en kraaltjes.

      Bruce Springsteen z’n nieuwe album komt eerdaags uit, en die durft nog wat te zeggen. En misschien maakt één nummer van Springsteen meer los dan 1000 OWS-manifestos. Want rednecks luisteren ook naar die kanjer.

  7. FDJ – Sag mir, wo du stehst…

    http://www.youtube.com/watch?v=tyShCNbsplI

    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Und welchen Weg du gehst!

    Zurück oder vorwärts; du musst dich entschließen!
    Wir bringen die Zeit nach vorn Stück um Stück.
    Du kannst nicht bei uns und bei ihnen genießen,
    denn wenn du im Kreis gehst, dann bleibst du zurück

    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Und welchen Weg du gehst!

    Du gibst, wenn du redest, vielleicht dir die Blöße,
    noch nie überlegt zu haben wohin.
    Du schmälerst durch Schweigen die eigene Größe.
    Ich sag Dir: Dann fehlt deinem Leben der Sinn.

    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Und welchen Weg du gehst!

    Wir haben ein Recht darauf dich zu erkennen,
    auch nickende Masken nützen uns nichts.
    Ich will beim richtigen Namen dich nennen,
    und darum zeig mir dein wahres Gesicht.

    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Sag mir, wo du stehst,
    Und welchen Weg du gehst!

    (Hartmut König & Oktoberklub)

  8. Lesbian Seagull:
    http://www.youtube.com/watch?v=4BaKOluofCA&feature=related

    Peter Paul and Mary
    versie van: This Land Is Your Land
    http://www.youtube.com/watch?v=qUnvjYH9wK4

  9. Wir wollen unseren alten Kaiser Wilhelm wieder haben!

    Dit lied wordt nog regelmatig gezongen op Duitse feesten.

  10. Als (bekentenis) ex-stijdcultuurmuzikant (lang, lang geleden) was ik aangenaam verrast dat liedjes als Zwart-wit ( Frank Boeijen) en Iedereen is van de wereld (Thé Lau) ineens erg populair werden. Terwijl ik dacht dat Bots, Armand en de oude Boudwijn de Groot wel definitief tot een vergetelheid behoren, waar je hooguit enigzins glinmlachend naar terugkeek(luisterde).

    In de Nederlandse rapcultuur (waar ik weinig van weet)wordt, dacht ik, nog wel eens een “kritisch lied” gemaakt. Helemaal weg is het dus niet.

  11. maar even een repost want met al die lappen tekst raakt je reactie gauw zoek.
    @Harm 006
    ‘zelfs in de VS deden ze mee’ -
    het vreemde is juist dat in de VS (en Europa, dus ook Duitsland), ‘counterculture’ de grote moneymaker was. Woodstock, al die zogenaamd maatschappijkritische hippe gasten werden geplugd zoals tegenwoordig BlingBling.
    Een prima band zoals Blood Sweat & Tears verloor z’n contract omdat ze op een soort vriendschapstournee gingen naar de USSR. Waren ze op eigen initiatief gegaan dan was het prima geweest, nu heulden ze met het establishment omdat de tournee door het ministerie van buitenlandse zaken georganiseerd was.
    Ik durf zelfs te betwijfelen of al die gasten werkelijk zo geëngageerd waren, maar gewoon opportunisten.

    De breuk is nergens zo duidelijk als in de HipHop. De moord op 2Pac was de scheiding. ‘GangstaRap’ van Public Enemy etc. ging over maatschappelijk onrecht, 2Pac sleepte er nog allerlei complottheorieën bij over Illuminatie en NWO, sindsdien (althans wat er doordringt tot de mainstream) gaat het alleen nog maar over Bling & Ho’s.
    De niggers hebben zich af laten schepen met spiegeltjes en kraaltjes.

    Bruce Springsteen z’n nieuwe album komt eerdaags uit, en die durft nog wat te zeggen. En misschien maakt één nummer van Springsteen meer los dan 1000 OWS-manifestos. Want rednecks luisteren ook naar die kanjer.

    op YouTube Springsteen’s ‘The Ghost of Joan Toad’ (oid) – die van Grapes of Wrath. Die met die solo van Tom Morello van RATM – filmpjes posten lukt me toch niet meer.

  12. Bij de meeste bands van de Woodstock-generatie heb ik er weinig twijfels over dat ze werkelijk geengageerd waren.
    http://www.youtube.com/watch?v=LBdeCxJmcAo

    Bij Bruce Springsteen wel.

  13. hij werd al genoemd Tom Morello
    http://www.youtube.com/watch?v=dxk3c_SbWMg
    Wat tekst betreft niet erg virtuoos maar wel effectief.

    • om nog maar even op Bruce S. te komen, en ‘the ghost of Tom Joad’ –
      is een filmpje van met wonderbare solo (niet persé mooi, maar erg aparte ‘gitaarbehandeling’) van Tom Morello.
      Ook een versie van RATM, met overigens hele andere muziek, niet bepaald de ‘campfire’ sfeer. En erg heftig filmpje. En de ultieme akoestische ‘campfire’ versie van Springsteen natuurlijk.

      Men walkin’ ‘long the railroad tracks
      Goin’ someplace there’s no goin’ back
      Highway patrol choppers comin’ up over the ridge
      Hot soup on a campfire under the bridge
      Shelter line stretchin’ round the corner
      Welcome to the new world order
      Families sleepin’ in their cars in the southwest
      No home no job no peace no rest

      The highway is alive tonight
      But nobody’s kiddin’ nobody about where it goes
      I’m sittin’ down here in the campfire light
      Searchin’ for the ghost of Tom Joad

      He pulls prayer book out of his sleeping bag
      Preacher lights up a butt and takes a drag
      Waitin’ for when the last shall be first and the first shall be last
      In a cardboard box ‘neath the underpass
      Got a one-way ticket to the promised land
      You got a hole in your belly and gun in your hand
      Sleeping on a pillow of solid rock
      Bathin’ in the city aqueduct

      The highway is alive tonight
      But where it’s headed everybody knows
      I’m sittin’ down here in the campfire light
      Waitin’ on the ghost of Tom Joad

      Now Tom said “Mom, wherever there’s a cop beatin’ a guy
      Wherever a hungry newborn baby cries
      Where there’s a fight ‘gainst the blood and hatred in the air
      Look for me Mom I’ll be there
      Wherever there’s somebody fightin’ for a place to stand
      Or decent job or a helpin’ hand
      Wherever somebody’s strugglin’ to be free
      Look in their eyes Mom you’ll see me.”

      The highway is alive tonight
      But nobody’s kiddin’ nobody about where it goes
      I’m sittin’ downhere in the campfire light
      With the ghost of old Tom Joad

      Lukt mij niet eens om een link naar een YT-filmpje te plaatsen, maar mocht het je interesseren dan lijkt dat me niet zo moeilijk te vinden.

      Ook mooie liedjes over Tom Joad (personage uit ‘the grapes of wrath’) van Woody Guthrie trouwens.

  14. November j.l. overleed op tachtigjarige leeftijd Georg Kreisler.

    Georg Kreisler – Kapitalistenlied

    (youtube) watch?v=fkaYbUcqFU8
    Zie ook ‘Wir sind alle Terroristen’, ‘Schützen wir die Polizei!’ enzovoorts.

PLAATS EEN REACTIE

Toegestane HTML tags

<a href="" title=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ga naar een thema

Waan van de Dag

Volg ons

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS Feed for Posts
  • RSS Feed for Comments

Deel een link





Advertentie

Leesvoer