
ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op.
(meer...)

ANIMATIE - Altijd mooi gemaakt en altijd interessant. In deze animatie van RSA gaat Manuel Lima in op het onderwerp van netwerken, of anders gezegd: problemen van georganiseerde complexiteit.
(meer...)

ENG - In Griekenland zijn de knokploegen inmiddels het internet af ..en de straat op. Fascistische Gouden Dageraad vecht in havenstad Patras met politie en terroriseert immigranten.
(meer...)

ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op.
(meer...)

OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk
(meer...)
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale.
(meer...)
DATA - Een eenvoudige grafiek laat zien dat de markt voor koopwoningen nu terug is op het niveau van april 2005. Het einde van de daling is nog niet in zicht.
(meer...)

GRAPPIG - Sommige restauranthouders moeten wat langer nadenken over hun naam.
(meer...)

FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl.
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)
Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen
(meer...)

Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars.
(meer...)

ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien.
(meer...)
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering?
(meer...)

VERHAAL - Wordfeud is Scrabble, De Speld is de 1 aprilgrap, Jan Jaap van der Wal heeft een hoorspel gemaakt en zo zijn er meer oude ideeën die nu weer worden opgepakt. Laat ik ook maar zoiets proberen.
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)
Voor het onderwijs is er nog veel laaghangend fruit als het om bezuinigingen gaat betoogt Rein Bijlsma, docent aan het AOC Groenhorst College en oprichter van de denktank 24/7 onderwijs. Met name ICT wordt daarbij over het hoofd
(meer...)
OPINIE - Er zijn goede redenen om tegen etnische categorisering en registratie te zijn. Het zichtbaar maken van etnische doelgroepen levert namelijk geen kennis op over maatschappelijke problemen. De voorstanders komen uiteindelijk uit op een halfgare theorie over
(meer...)

Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het
(meer...)

Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las,
(meer...)
ANALYSE - Het aantal overvallen daalt en de politie spreekt van een trend. Maar criminaliteitsanalist Therese Klok twijfelt daaraan. Lees haar stukken ook op haar weblog.
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

ANALYSE - Er lijkt een keuze te zijn in Egypte. Maar dat is schijn.
(meer...)
ELDERS - India gaat de Ganges (weer) schoonmaken. En er lijkt zowaar wat dooi te zijn aan de grens tussen India en Pakistan.
(meer...)
Quote du Jour | De zakmes legende
10:00 donderdag 26 mei 2011
“[Vlaams Belang maakt zich] niet alleen schuldig aan de verspreiding van mogelijk gevaarlijke wapens, maar men kan er ook een aansporing tot geweld in zien”. (Volkskrant)
Martine Payfa, burgemeester van de Brusselse deelgemeente Watermaal-Bosvoorde uit haar zorg over een actie van het Vlaams Belang. Deze extreem-rechtse partij verspreidt dezer dagen een vragenlijst waarin onveiligheid aan migratie wordt gelinkt. Wie de vragenlijst invult en opstuurt krijgt een zakmes met VB-logo als beloning. Het creeëren van een sfeer van angst en geweld is rechts-populistische partijen eigen, maar met het uitdelen van kadootjes waarmee men anderen kan verwonden gaat het Vlaams Belang nu weer een stap verder. Alhoewel iedere geroutineerde messentrekker (blank, bruin of zwart) weet dat je nooit moet steken met een zakmes omdat dit kan terugklappen en je je vervolgens in je eigen vingers snijdt…
Normaal ben ik niet snel op de hand van Vlaams Belang maar hou toch eens op met de criminalisering van het zakmes. Een zakmes is geen steekwapen, het is een handig multi-inzetbaar gereedschap. Het is hetzelfde als een broodmes, alleen kun je het dan makkelijk vervoeren zodat je ook in den vreemde een appeltje kan schillen of een broodje kan maken en je niet de kant-en-klaar-meuk van de ah hoeft te eten.
Koksmessen of steakmessen zijn veel gevaarlijker en daar hoor je niemand over. Of sla de onderkant van een fles af en je bent er ook.
Als je iemand neer wilt steken kan dat toch wel maar een zakmes is daar niet geschikt voor.
whahahahahaha! hoe wanhopig ben je dan? weapons of mass destruction? ik vind het toch gevaarlijker als mensen die dit soort onzin (klaarblijkelijk) uitkramen burgemeester kunnen worden.
@1: Het gaat helemaal niet om het mes zelf maar om de associatieve boodschap ervan. Laat mensen een vragenlijst invullen over “onveiligheid” en geef als cadeautje een mes. Vraag aan elke pre-puber wat de associatie van een mes, elk mes, is. Het is een stoer iets, het is een wapen, het is cool, en met appeltjes schillen heeft die associatie niets te maken.
De verbinding die wordt gelegd is via de vragenlijst tussen onveiligheid en immigratie en dan op z’n beurt naar een wapen. Ook als dat zakmes zelf geen (effectief) wapen is, is zoals de quote zelf zegt een “aansporing tot geweld” helemaal niet irreëel. En eventuele geweldplegers zijn daar altijd helemaal zelf verantwoordelijk voor maar een politieke partij die dat soort associaties exploiteert is op z’n minst bijzonder onfris.
Niet dat DAT nieuw is voor het Vlaams Belang, natuurlijk…
@1: Een broodmes is anders ook best lijp.
@1/2: Het gaat hier meer om de symboliek. Je krijgt een mes van het VB als je hun enquête invult die expliciet migranten aan criminaliteit linkt. Het zou alleen nog duidelijker kunnen zijn als je in plaats van een zakmes een hooivork of een fakkel kreeg. En nu heb ik gvd. weer Wilders aan een nieuw idee geholpen, jullie zijn bedankt!
@3 Die associatie werkt twee kanten op, het zakmes wordt nu helaas ook geassocieerd met racistische steekpartijen terwijl dat volledig onterecht is. Want eigenlijk is een zakmes een heel gewoon relatiegeschenk, net iets orgineler dan een pen of een sleutelhanger.
@4 Is Wilders een van onze trouwe lezers?
@5: Volgens mij heeft ie hier wel een scout rondlopen (ene AdriePVV).
@3; kinderen vinden een zakmes misschien stoerrrrr, maar een volwassene vind een zakmes ofwel handig voor op reis ofwel kinderlijk.
Die burgemeester doet het voorkomen alsof het Vlaams Belang gevechtsmessen weggeeft.
@6 Als er iemand neerkijkt op zijn domme achterban is het wel Geert Wilders.
@8: Echt niet, overal bestrijdt hij te vuur en te zwaard eenieder die het waagt “anderhalf miljoen kiezers” te beledigen, als achterlijk weg te zetten of niet serieus te nemen.
@9 Is het soms geen belediging al die sociale standpunten in je verkiezingsprogramma op te nemen en vervolgens een vvdbeleid te voeren zoals je altijd al hebt voorgestaan?
Verder accepteert hij geen input van buitenaf behalve van een of twee vertrouwelingen, hij praat niet met kiezers, niet met de pers, heeft geen partijleden en houdt zelfs zijn eigen fractie onder een ijzeren discipline.
Nee de kans lijkt mij heel klein dat er iets van Wilders’ achterban doordruppelt naar Wilders zelf. Al het verkeer met Wilders is eenrichtingsverkeer, van Wilders naar de achterban.
Een mes mag je volgens de etiquette nooit zomaar geven, want dat zou slecht voor de relatie zijn. Dan zou de ontvanger een kleine vergoeding moeten geven. In dit geval de enquete.
@10.
Nou kom maar eens met bewijzen. De sociale hervormingen die door de neo-liberalen zo gewild zijn worden grotendeels wel tegengehouden door de PVV. Dan komt er een meerderheid met bijvoorbeeld partijen als D66 en GL. Zoals je weet in een coalitie moet er altijd water bij de wijn gedaan worden.
@10: “en vervolgens een vvdbeleid te voeren zoals je altijd al hebt voorgestaan?”
Nee dat begrijp je verkeerd. Regeren is compromissen sluiten. Nu regeert de PVV wel niet, maar ze gedogen zelfs de regering (al vooraf gaf Wilders aan dit overtreffend te vinden aan meeregeren), dus ook Wilders moet compromissen sluiten. Bij het onderhandelen over die compromissen heeft Wilders helaas zijn sociale agenda niet kunnen verwezenlijken. Dat heet verantwoordelijkheid nemen.
Dan kun je nog wel zeggen dat Wilders slecht onderhandeld heeft, maar zijn positie was zwak, omdat Rutte en Verhagen dreigden met de PvdA in zee te gaan en geef toe, dat was een nationale ramp van ongekende proporties geweest. Dus uiteindelijk heeft hij er goed aan gedaan om anderhalf miljoen kiezers daarvan te behoeden, ook al koste hem dat zijn sociale agenda.
@bismarck: Hij heeft toch nog wel een aantal punten behouden van zijn sociale agenda, zoals de sociale hervormingen die de VVD en het CDA willen doorvoeren met punten als ontslagrechtsversoepeling is hij geen voorstander van, en gaat hij geloof ik ook niet steunen. Voor heel veel mensen is dat een belangrijk punt want je zou maar zo op straat gezet kunnen worden door je baas – heel je wereld stort in, hypotheek niet meer betaalbaar, vrouw weg, je raakt aan lager wal, enz.
@13 je moet er geweest zijn om het te weten, zeggen ze.
Heeft iemand die enquête?
http://www.zie.nl/video/algemeen/Vlaams-Belang-deelt-zakmessen-uit/m1gz5stf3s4y <- mesje van niks