
ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. Er
(meer...)

ANIMATIE - Altijd mooi gemaakt en altijd interessant. In deze animatie van RSA gaat Manuel Lima in op het onderwerp van netwerken, of anders gezegd: problemen van georganiseerde complexiteit.
(meer...)

ENG - In Griekenland zijn de knokploegen inmiddels het internet af ..en de straat op. Fascistische Gouden Dageraad vecht in havenstad Patras met politie en terroriseert immigranten.
(meer...)

ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. Er
(meer...)

OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk
(meer...)
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale.
(meer...)
DATA - Een eenvoudige grafiek laat zien dat de markt voor koopwoningen nu terug is op het niveau van april 2005. Het einde van de daling is nog niet in zicht.
(meer...)

GRAPPIG - Sommige restauranthouders moeten wat langer nadenken over hun naam.
(meer...)

FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl.
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)
Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen
(meer...)

Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars.
(meer...)

ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien.
(meer...)
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering?
(meer...)

VERHAAL - Wordfeud is Scrabble, De Speld is de 1 aprilgrap, Jan Jaap van der Wal heeft een hoorspel gemaakt en zo zijn er meer oude ideeën die nu weer worden opgepakt. Laat ik ook maar zoiets proberen.
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)
Voor het onderwijs is er nog veel laaghangend fruit als het om bezuinigingen gaat betoogt Rein Bijlsma, docent aan het AOC Groenhorst College en oprichter van de denktank 24/7 onderwijs. Met name ICT wordt daarbij over het hoofd
(meer...)
OPINIE - Er zijn goede redenen om tegen etnische categorisering en registratie te zijn. Het zichtbaar maken van etnische doelgroepen levert namelijk geen kennis op over maatschappelijke problemen. De voorstanders komen uiteindelijk uit op een halfgare theorie over
(meer...)

Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het
(meer...)

Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las,
(meer...)
ANALYSE - Het aantal overvallen daalt en de politie spreekt van een trend. Maar criminaliteitsanalist Therese Klok twijfelt daaraan. Lees haar stukken ook op haar weblog.
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)
ELDERS - India gaat de Ganges (weer) schoonmaken. En er lijkt zowaar wat dooi te zijn aan de grens tussen India en Pakistan.
(meer...)

LOFZANG - De Tokyo Skytree mag zich met trots 's werelds hoogste vrijstaande toren noemen. Nog voor oplevering slaagde het namelijk voor de zwaarste stresstest. Dat was op 11 maart 2011, toen Japan door zijn sterkste aardbeving werd
(meer...)
Prachtige linktip. Maar wel wat lang. Heb het ook niet helemaal gezien maar ben al overtuigd. Niet in het minst omdat er een kort pdfje (andere locatie) bestaat waar hetzelfde eigenlijk in wordt gezegd. Als je geen tijd hebt het helemaal te zien, lees het: het is goed voor je.
Wat ook boeiend is, is dat hij Coca Cola en anderen beschuldigt van een samenzwering: ze weten dat het slecht is maar ze gaan door met de marketing. Op een soortgelijke manier als de sigarettenfabrikanten. Ik zie binnen tien jaar de eerste processen al komen.
goede linktip, maar ik wist het eigenlijk al.
Verduveld interessant.
Hoewel ik ouderwets mager ben heeft die “rotlink” me 1½ uur gekost ;-)
Al eerder gezien deze lezing, goed om eraan herinnerd te worden. Dus check ik het rolletje Volkoren Biscuits van de Appie: 23 gram suiker per 100 gram. Cashews met zeezout: 8.5 gram per 100. Coffee Creamer: 12 gram per 100.
Wordt moeilijk, dat suiker elimineren.
Anderhalf uur gaat me even te ver. Maar, wil iemand me misschien vertellen of ik minder suiker moet gaan eten en waarom?
Na de War on Drugs, nu ook de War on Sugar? Echt, zolang je maar regelmatig sport, maakt het echt niet uit wat en hoe je eet.
moet ik nou me bier dieet ook op de helling zetten?
@ Tjerk: N00b!
Oh-oh ik drink dagelijks goedkope Red Bull-imitaties..
Hoe zit het met zoetstoffen als aspartaam trouwens, ik las ergens dat die kankerverwekkend zijn?
Tamelijk boude bewering op 1:13:30. Slaven op suikerplantages in de 19e eeuw zouden langer geleefd hebben dan hun meesters die de suiker consumeerden. Moeten we dat geloven?
@9 Er was een enkele studie (in Italië dacht ik) die uit zou wijzen dat het mogelijk kankerverwekkend is bij zeer hoge dosissen maar volgens mij is zelfs die conclusie ontmanteld.
Suiker is een hard drug.
Sja. Een calorie is dus geen calorie. Koffie is zijn geen cola. Wortels zijn geen friet.
ondanks de tofdoenerij van mijn voorgangers in de comments, moet ik bekennen dat ik veel nieuws heb geleerd. Bijna ademloos een hoorcollege van anderhalf uur gekeken, dat is lang geleden…
De stellling dat ‘calorische waarde gegeten voedsel – calorische waarde verbranding = overgewicht’ niet opgaat is voor mij echt nieuw.
Het is een mooi verhaal, goed verteld. Van mij had het driemaal zo kort mogen duren, soit. Wel zij opgemerkt dat de spreker zich van dezelfde technieken bedient als zijn zelfbenoemde opponenten, d.w.z. je moet hem maar willen geloven (ik geloof hem).
Inhoudelijk:
De hoofdstelling is dus: “fructose is de grote boosdoener, want je lichaam reageert er niet op, waardoor er geen verzadigingsgevoel optreedt”.
Wat ik niet wist is dat sucrose (zeg kristalsuiker) nagenoeg hetzelfde is als high fructose corn syrup (HFCS). De laatste wordt in Noord-Amerika veel gebruikt vanwege de overvloed aan mais, terwijl in Europa de eerste prevaleert.
Interessant is dat in veel “processed foods” in Europa vaak glucosestroop en/of dextrose (verwant aan glucose) zit. Volgens dit verhaal zou dat dus veel minder schadelijk moeten zijn, ondanks dezelfde calorische waarde. Daar mag nog wel op worden ingegaan.
@6: blijkbaar niet dus. Als je dieet vooral uit fructose ipv glucose bestaat. Dat kleine beetje calorieën dat je verbrandt met sporten weegt niet op tegen de effecten bij de verwerking van bepaalde voedingsstoffen in je lichaam.
Deze meneer heeft een samenvatting gemaakt: