
NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

Bah. Vies. Bij die prachtige Maldiven drijft een smerig afvaleiland. Dank Hans Verbeek. Foto Flickr cc Balazsgardi
(meer...)

FILMPJE - Een vlijmscherpe analyse... wat moet je hier nog aan toevoegen.
(meer...)

OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk
(meer...)

CLICHÉS - Als je goed luistert naar de argumenten die Mark Rutte aanvoert voor zijn beleid dan blijkt dat het niet meer dan holle clichés zijn. Een analyse van het programma "Gesprek met de minister-president" van 16 mei.
(meer...)
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale.
(meer...)
DATA - Een eenvoudige grafiek laat zien dat de markt voor koopwoningen nu terug is op het niveau van april 2005. Het einde van de daling is nog niet in zicht.
(meer...)

FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl.
(meer...)

BIZAR - En nu niet meer klagen over de NS....
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)
Geachte heer Van Haersma Buma, Allereerst gefeliciteerd met uw overwinning. U behaalde al in de eerste ronde een absolute meerderheid in de strijd om het CDA lijsttrekkerschap. In een veld van zes kandidaten 51,4 procent van de stemmen
(meer...)

Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars.
(meer...)

ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien.
(meer...)
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering?
(meer...)

ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

COLUMN - Scheefwonen is niet verboden in Nederland, maar toch moest Tofik Dibi op de televisie uitleggen waarom hij nog steeds niet verhuisd is.
(meer...)

OPINIE - Alkmaar wil het aantal 'ramen' in de binnenstad halveren om de overlast van prostitutie tegen te gaan. Dat zal niet helpen.
(meer...)

Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het
(meer...)

Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las,
(meer...)

NIEUWS - Medewerkers van diverse zorgverzekeraars hebben persoonlijke behandelplannen en zelfs gespreksverslagen ingezien van cliënten in de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Het gaat ook om niet-medici.
(meer...)

OPINIE - Alkmaar wil het aantal 'ramen' in de binnenstad halveren om de overlast van prostitutie tegen te gaan. Dat zal niet helpen.
(meer...)

LOFZANG - De Tokyo Skytree mag zich met trots 's werelds hoogste vrijstaande toren noemen. Nog voor oplevering slaagde het namelijk voor de zwaarste stresstest. Dat was op 11 maart 2011, toen Japan door zijn sterkste aardbeving werd
(meer...)
ELDERS - Is China de puppet master van twee ruziende Afrikaanse buren en worden vluchtelingen gezien als infiltranten.
(meer...)
Ik sprak vandaag een Duitser, die kende de hele man niet. Ik een heel verhaal afgestoken, over massa begrafenissen live op de Nederlandse televisie, de technologische veranderingen en het achterblijven van sociale en bestuurlijke veranderingen, het ontstaan van een wereldwijde groep vaag-ontevreden zwevende kiezers, de samenhang tussen de postivieve behoefte aan een gevoel van gemeenschap en de anti-Islam, van Hoog Catherijne als overstijgend issue tot leefbare partijen en Pim Fortuyn, het vacuum aan charismatisch leiderschap als gemeenschapsgevoel, ende Messiah Geert Wilders, maar hij snapte er inderdaad niets van.
Ich bin ein Berliner.
Ich will das ihr mir vertraut
Ich will das ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spuehren
Jeden Herzschlag kontrollieren
Ich will eure Stimmen hoeren
Ich will die Ruhe stoehren
Ich will das ihr mich gut seht
Ich will das ihr mich versteht
Ich will eure Phantasie
Ich will eure Energie
Ich will eure Haende sehen
In Beifall untergehen
Seht ihr mich
Versteht ihr mich
Fühlt ihr mich
Hoert ihr mich
Koennt ihr mich hoeren
Koennt ihr mich sehen
Koennt ihr mich fuehlen
Ich versteh euch nicht
Een Rammstein citaat is immer op zijn plaats.
Wilders… was wilt er?
Ja je kunt wel zien dat de discussie daar net is begonnen, ze zitten nog niet zo erg in hun loopgraven.
Ja, wie wél. Als de gewone Nederlandse man of vrouw hem al niet begrijpt. Met name die links de andere wang hebben toegekeerd uitsluitend uit angst voor die uitvreters het “totalitäre und gewalttätige” moslimspook. Soit: vervelende kutmarokkanen…maar hebben zij in Duitse straten en Spijk (na 9/11, en v.Gogh en Fortuijn b.v.) tot de enkels in het bloed gestaan na de clash van oproer, terreur en aanslagen? En hebben zij wel door dat Wilders hen vierkant naait waar ze zelf bijstaan? Dat hij gedoogt het sociaal vangnet en de pensioenen nog verder te onttakelen? En de zorg naar Amerikaans model evolueert onbetaalbaar voor de meeste PVV- stemmers? Kennelijk niet. En wat Geert betreft mogen deze, en het mooie is nou juist dat dat het énige is dat ze niet door kúnnen hebben, mogen deze simpeltons jaaaren éérder dood. Hup in een massagraf ongebluste kalk naast het tentenkamp ermee…is hopelijk dan nog een brug te ver.
“Turkei “ein Trojanisches Islamisches Pferd in der EU, plus eine Außengrenze mit kriminellen Staaten wie Syrien und Iran”.”
De democratische stromingen in Turkije zijn júist overgeleverd aan de islam als de EU ze niet helpt ze toe te laten (Europese recht te integreren in hun nationale recht). Júist als de EU Turkije verwerpt zal ze onvermijdelijk worden verleid door radicale islam. Turkije zou júist mooi als buffer en (ver)lichtend voorbeeld kunnen fungeren t.o.v. Syrië en Iran. De kans dat de boel verwaterd is in ieder geval groter als dat je de diffusie aan de Grieken overlaat. Anders vette kans dat EU- troepen daar in toerbeurten iedere week de sirtaki staan te dansen…
Geert is de OWDD (Omgekeerde Wereld Draait Door)
@6: Turkije moet vooral democratiseren voor zichzelf, VOORDAT ze toetreden tot de EU, als ze het alleen voor de EU doen, hoef ik ze ook niet. We gaan toch geen landen toelaten omdat ze een buffer zijn of een voorbeeld voor landen als Syrie en Iran zeker?? Wat een vreemd criterium is dat opeens? Laten we vooral bij de beginselen van de kolen en staal unie blijven: het moet wel economisch voordelig blijven allemaal.
Als je Europa maar blijft uitbreiden zit je voordat je het weet met een zelfde uebermachtige federale overheid met zijn industriele militaire aanhangselen als in de VS. Laten we het alsjeblieft allemaal een beetje in de hand houden. Wilders heeft ook hele goeie punten in zijn agenda, dat maakt m juist zo aantrekkelijk voor nette mensen.
Yevgeni staat al te trappelen bij het idee van een gecentraliseerde soviet van ongekende proporties en het vooruitzicht van een gulag archipelago in het Turkse achterland.
Lijkt misschien geen goede insteek caprio: democratiseren vanwege toetreding…maar so what, elke nieuwe lidstaat heeft wel érgens een ferme veer moeten laten. Wij ook, hakte er bij ons namelijk best behoorlijk in dat verdwijnen van de gulden /ironie. Buiten het (bewezen) economische voordeel dat er wel degelijk bestaat: we hebben Turkije zelf al een decennium lang die worst voorgehouden moet je het waarmaken ook, anders eieren voor je geld…
Wanneer wordt eigenlijk iets te onbeheersbaar groot? Een kasteel met een gracht eromheen?, Stadstaten?, gewesten?, provincies?? Wil je dan weer een Nederland voor EGKS/Benelux/EU: een land van benepen protestants christelijk gereformeerde Kaaskoppen. Lekker kosmopolitisch wereldbeeld heb jij.
Die uebermachtige federale overheid ben je zelf. Maar als iedereen er maar bang voor blijft krijg je precies dat waar je al bang voor was. In die zin word je nu al gedomineerd, ook zonder EU, door b.v. de de-mo-cra-ti-sche overheid van vuilnisman-mag-deze-zak-ook-mee Berlusconi. En Wij waren ondertussen ook lekker bezig met Pim, gevolgd door Rita en de thans vrolijk gejatte oneliners squirtende Geert. O o o, wat een democratisch bewogen volkje zijn we toch dat haar overheid behoedt voor (dergelijke) misstappen…
Met de EU hebben we misschien tenminste nog 75 -100 jaar respijt. Verregaande samenwerking anders uitsterven geblazen (= gevecht om de laatste restjes uit het olievat of graansilo). 5 continenten/ 5 machten. De burger uiteindelijk compléét de mond gesnoerd door big Business in een schijndemocratie van nijvere werkbijen die de 4 of 5 koninginnen volproppen met lekkers en dat alles bewaakt/geobserveerd door hordes soldaten en camera’s?…dié Totale Controle van iets of iemand? kwam er, tenzij we voor die tijd een andere planeet vinden, kwam er sowieso toch wel…uiteindelijk.
Kwestie van harde natuurwetten.
Nou snapten die KutMoffen an sich al niks. In China ondertussen raakte men die KutChinezen aan de straatstenen niet meer kwijt…
Do ist der Bahnhof Geert ->
@6 en 7: de islamisten krijgen juist meer macht dankzij de EU: zie bv. het opheffen van het hoofddoekjes verbod op universiteiten. dit is mogelijk daardat Turkije zich aan eu-regels wil houden, nl. de vrijheid van godsdienst.