Uitgelicht
Was will das weib?
KlikTV
De lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden
Schuldencrisis
To ESM or not to ESM?
Europees federalisme
Data
Hoe zorg je ervoor dat leerlingen niet blijven zitten?
Kijkcijfers: Champions League-finale van minuut tot minuut
ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale. (meer...)Sark & Soto
Hapje eten bij Herpes Pizza?
Kennis
De vrije mens is een plattelandsbewoner
De eerste bommen op Rotterdam
Advertentie
Boeken
De geschiedenis van mijn middelmatigheid
Toeval is logisch
Politiek
Spies verdedigt alles
Liesje liegt. De minister wil het dubbele paspoort alleen maar verbieden om Geert Wilders te paaien. Dát is de dubbele agenda van minister Liesbeth Spies.” Dat concludeerde ik 6 weken geleden. Het kabinet Rutte viel en Liesje kwam (meer...)D66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting
VERSOEPELING VAN HET ONTSLAGRECHT KAN LEIDEN TOT AANTASTING VAN DE VRIJHEID VAN MENINGSUITING VAN WERKNEMERS (meer...)Muze
Kunst op Zondag | … en vliegwerk.
Informatiemaatschappij
Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks
Pakken wat je pakken kan
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering? (meer...)Leven
Scheermesje
Twee baarden | De vermoedelijke toedracht
Sociaal
Woorden: is de sociale huisvesting afgeschaft
D66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting
VERSOEPELING VAN HET ONTSLAGRECHT KAN LEIDEN TOT AANTASTING VAN DE VRIJHEID VAN MENINGSUITING VAN WERKNEMERS (meer...)Media
Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie
Zembla duikt onder met Illegalen
Rechtsstaat
Spies verdedigt alles
Liesje liegt. De minister wil het dubbele paspoort alleen maar verbieden om Geert Wilders te paaien. Dát is de dubbele agenda van minister Liesbeth Spies.” Dat concludeerde ik 6 weken geleden. Het kabinet Rutte viel en Liesje kwam (meer...)D66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting
VERSOEPELING VAN HET ONTSLAGRECHT KAN LEIDEN TOT AANTASTING VAN DE VRIJHEID VAN MENINGSUITING VAN WERKNEMERS (meer...)Wereld
Romney’s Latinoprobleem
Elders in de wereld kiezen Egyptenaren hun president
ELDERS - Gaat Egypte bij de presidentsverkiezingen voor het centrum of voor de extremen? (meer...)Ga naar een thema
Volg ons
Waan van de Dag
5 misverstanden over het ESM: VVD Kamerlid Klaas Dijkhoff somt op | Geenstijl reaguurder Jan Bennink aka Superjan heeft ook een mening over het ESM
16Nieuwste reacties
Woorden: is de sociale huisvesting afgeschaft (9)
Ernest Yevgeny Podorkin cor mol gronk Harm McLovin Harm gronk KyraSpies verdedigt alles (6)
AB NietJeZus AB Peter BullieTwee baarden | De vermoedelijke toedracht (12)
Yevgeny Podorkin Ben Hoogeboom frank HansR piet de nuttige idioot HansRD66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting (7)
Kok Jabir Theo Jos van DijkZorgverzekeraars neuzen in medische gegevens GGZ (39)
M. te N.De geschiedenis van mijn middelmatigheid (39)
børkbørkbørkEuropees energiegevecht over schaliegas (7)
Harry Harm rolandScheermesje (7)
Spam Theo TheoLente-akkoord nu online | Forens levert flink in, studiefinanciering masterstudenten gehandhaafd (76)
su Noortje Noortje Jack Random Bismarck Bismarck su Harm EricApocalyptisch afvaleiland (5)
Harm TheoNine-year-old’s lunch blog shames school into making changes (5)
TheoDe lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden (23)
Noortje Harm mark3000 Harm mark3000 HarmEn we hebben er weer een | Baardmans weigert vrouwelijke minister hand te schudden (49)
Prediker frank Jabir Peter PeterShell spendeert 4 miljard dollar aan lobby, maar mag dan wel in het Noordpoolgebied gaan boren (19)
Bismarck Peter HarmElders in de wereld kan China vrede brengen (110)
Harm Noortje Harm Sikbock HarmTo ESM or not to ESM? (140)
Harm Noortje Harm Harm Harm MichelZittenblijven verleden tijd? (2)
BismarckLekker rustig poepen (10)
Hans van DijkMinerva ontgroent op openbare weg maar wenst niet gefilmd te worden? (16)
KrekelMax Planck Institute: iedere 10 jaar een kernramp (29)
Harm HarryElders in de wereld kiezen Egyptenaren hun president (5)
Johanna
Actieve discussies
- Sargasso overgenomen door Autoweek? (155)
- To ESM or not to ESM? (140)
- Elders in de wereld kan China vrede brengen (110)
- Lente-akkoord nu online | Forens levert flink in, studiefinanciering masterstudenten gehandhaafd (76)
- Straatracisme is niet typisch Marokkaans (76)
- Het clichémannetje (70)
- Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks (59)
- Europees federalisme (59)
- Bam! Boink! Ouch! (55)
- En we hebben er weer een | Baardmans weigert vrouwelijke minister hand te schudden (49)
- BAM! du jour: waarom Tofik Dibi niet geschikt zou zijn voor het lijsttrekkersschap (43)
- Hoe Amerikaanse bedrijven van de armen stelen (42)
- #dtv rechts of centrum-rechts? (42)
- Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie (40)
- Zorgverzekeraars neuzen in medische gegevens GGZ (39)










If you build it, they will come
“I was very reassured by the fact the health service quickly spotted this intrusion and dealt with it. It speaks volumes for the way the system is run.”
@Spuyt12 Dat was ook de uitspraak die bij mij bleef hangen. “They stole all the money I had in my account, and I´m very reassured that they quickly told me about it. (…) There appears to be no suggestion of personal gain.”
@3 Dat is spinnentaal voor “er was niets chantabels om mee te chanteren”.
slimme meneer die mesc, altijd weer net iets dieper en sneller. (dan ik dan .zucht:(
veel vluggertjes maken dat larie.
maar alles kits met de kids ? hier a+.
Maar het systeem is toch niet gehackt? Zoals ik het lees heeft een van de artsen, die toegang hebben tot de dossiers, een aantal dossiers van bekende Schotten bekeken, wat hij niet had mogen doen omdat die mensen niet zijn patiënten zijn.
Onder hacken versta ik het inbreken in een systeem waartoe je geen toegang hebt, niet simpelweg inloggen met je eigen toegangscode.
Uhmmm… hackproof wil ik het toch niet noemen. Die dokter had nooit de autorisatie mogen hebben terwijl hij die niet mocht gebruiken. Hoeveel meer zijn er daarvan ?
@8: Dan heb je een wat afwijkende defenitie voor hacken. Gewoonlijk betekent het ergens op een onbedoelde wijze gebruik van maken. Daar voldoet dit wel aan. Los daarvan geef je al aan dat hij bij gegevens kan die niet voor hem bedoeld waren. Dat klinkt niet echt veilig. Als hij er niet aan mag, moet hij er niet aan kunnen komen.
@10: dat is nou juist het lastige van het EPD: het is niet van tevoren te voorspellen welke artsen ooit nog toegang moeten hebben tot jouw gegevens, zonder dat je daar zelf op dat moment toestemming voor kunt geven, bijvoorbeeld omdat je bewusteloos een SEH wordt binnengereden. Om die reden moet elke arts de mogelijkheid hebben om jouw gegevens in te zien, ook al is er nu nog geen enkele relatie tussen jou en die arts en hoeft hij ze nu dus niet in te zien.
Dat mag natuurlijk niet, maar gebeurt natuurlijk wel (net zoals iemand die bij het kadaster werkt eventjes kan checken wat de buurman nou voor hypotheek heeft, of iemand die bij het RDW werkt de adresgegevens kan zijn fileflirt kan opzoeken). Dat dat misbruik nu is opgemerkt vind ik eigenlijk juist wel bemoedigend, en geeft voor mij aan dat er inderdaad wel gelogd wordt welke arts in welke gegevens heeft zitten neuzen. Die veiligheidsklep, in een per definitie onveilig systeem (want duizenden en duizenden zorgverleners hebben toegang tot jouw gegevens) werkt dus naar behoren.
Althans, in de UK. Hoe eea. hier in Nederland uitpakt is nog maar afwachten natuurlijk :-)
@11: Het lijkt me vrij eenvoudig om persoonlijk per keer toegang te geven, en dat artsen in noodgevallen toegang mogen krijgen met een speciale override. Elke keer als er info wordt opgevraagd dan stuurt het systeem een bericht (email of per post).
Men noemt het een Elektronisch PatiëntenDossier om het te kunnen verkopen aan het gepeupel, maar in werkelijkheid gaat het om een centrale database van de overheid met daarin persoonlijke gegevens van burgers. Die systemen draaiden al voordat er ook maar over was gestemd. Totalitarisme, eugenetica…
@13: het Nederlandse EPD is geen gecentraliseerd systeem. Dat is voor wat betreft de nauwkeurigheid en beschikbaarheid ervan ook een van de zwakke punten.
Ik heb er hier een keer een stukje over gescheven.
Grabbelen in snoepjesdoos. Beoordeeld worden op grond van snoepjes met rotte smaak. En de snoeper proeft dat niet eens. Welkom in de hel.
GeenStaat, het EPD is géén centrale database. Zie ook hier: http://retecool.com/post/bezwaar-tegen-het-elektronisch-patienten-dossier
@ 14 en 16: Dat is geen argument tegen mijn argument. Waar het mij om gaat, is dat de overheid er zich niet mee moet bemoeien!
Ik kan je verzekeren dat de overheid meer interesse heeft om die databases te gebruiken om artsen, specialisten en ziekenhuisdirecties de financiele duimschroeven aan te draaien, dan dat ze zich bezig houden met eugenetische alu-folie-hoedjes-denkbeelden.
@ gronk: Dat klopt. Eugenetici tref je alleen in de hoogste regionen. Die daar onder zijn gewoon pionnen. Om dat te weten, heb geen aluhoedje nodig.