Webloggen: Show me the money
Wat is dat toch met die belangstelling voor weblogs. Het ene moment verklaart iedereen ze dood (inclusief wijzelf) en het volgende moment zouden de weblogs voor honderdduizenden euro’s verkocht kunnen worden, zelfs in Nederland. En voor je het weet krijg je zoveel veren in je reet gestoken dat je dagelijks nieuwe tubes Sperti moet bestellen.
Helemaal bont maken ze het bij VN in hun speciale bijlage met daarin de 50 beste weblogs en sites bij de Krokus editie (koop toch vooral de papieren uitgave!):
“Er zijn veel redenen om het met afstand beste Nederlandse blog serieus te nemen…..
Maar Sargasso is meer dan een verzameling grappige en belangrijke nieuwtjes. De bloggers schrijven met gevoel voor urgentie stukjes en analyses over onrecht, privacy, klimaat en andere zaken waar ze zich kwaad over maken.”
Allemaal leuk en aardig en ego-strelend en zo, maar als je de afgelopen 5 jaar met enige regelmaat dat soort fraaie proza naar je kop geslingerd krijgt, wil je wel eens pegels zien.
In tegenstelling tot wat sommige reaguurders zeker menen te weten, verdienen we op dit moment bij lange na nog niet genoeg om ook maar een kwart redacteur een beetje salaris te kunnen geven. Dus blijft het bij een borrel een het declareren van het boek dat je recenseert. De rest is vrijwilligerswerk. Daarbij is het aardig om te vertellen dat een aantal redacteuren inmiddels de vaardigheid heeft opgedaan om met rechts een potsje te typen terwijl ze met links een luier verwisselen.
Totdat iemand als Harry de Winter voorbij komt en een miljoen op tafel legt om ons echt de ruimte te geven om leuke dingen te doen, blijft het daarom een uitdaging om überhaupt voldoende content te produceren.
Kortom, alle redenen om bovenstaande veren in de reet stevig te relativeren. Sprekend met Carlos tijdens de uitreiking van de Dutch Bloggies 2006 Jonathan Niefeldt quote: “You are only as good as your last post“.

