
CLICHÉS - Als je goed luistert naar de argumenten die Mark Rutte aanvoert voor zijn beleid dan blijkt dat het niet meer dan holle clichés zijn. Een analyse van het programma "Gesprek met de minister-president" van 16 mei.
(meer...)

FILMPJE - Een vlijmscherpe analyse... wat moet je hier nog aan toevoegen.
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk
(meer...)

CLICHÉS - Als je goed luistert naar de argumenten die Mark Rutte aanvoert voor zijn beleid dan blijkt dat het niet meer dan holle clichés zijn. Een analyse van het programma "Gesprek met de minister-president" van 16 mei.
(meer...)
De Grieken zijn klaar met het dwingende Europa. De kans wordt steeds groter dat iedereen in Griekenland weer met Drachmes moet gaan betalen. Een gedevalueerde Drachme, dat wel. Ook de internationale handel zal hierdoor wel even flink verstoord
(meer...)
DATA - In de hele Unie dreigt een verloren generatie te ontstaan. De jeugdwerkloosheid stijgt keihard in het zuiden, natuurlijk, maar zeker ook in Oost-Europa. Zelfs booming Polen kan zijn jeugd geen werk bieden.
(meer...)

FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl.
(meer...)

BIZAR - En nu niet meer klagen over de NS....
(meer...)

LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht?
(meer...)

Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)
TAAL - Door woorden te kleuren, kun je onvermoede lagen laten zien, zoals onze taalkundig medewerker laat zien.
(meer...)
“De commissie ziet Tofik als een fris, leuk en aansprekend persoon. Hij heeft een goed ontwikkelde intuïtie voor het agenderen van voor vele GroenLinksers aansprekende onderwerpen. Hij nodigt uit tot het politieke en publieke debat en heeft gevoel
(meer...)

TAAL - Volgens een ANP-bericht wordt de laatste studie Fries in Nederland opgeheven omdat er te weinig studenten zijn. Kan dat zomaar? En hoe zit dat eigenlijk met het Fries in Nederland?
(meer...)

Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars.
(meer...)
WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering?
(meer...)
WEBCAST - Privacy is weer hot dezer dagen. Niet zo verwonderlijk. We leven in een tijd waarin de digitale wereld (met internet als grote bubble) niet meer langs of naast ons bestaat, maar nauw in ons leven raakt
(meer...)

COLUMN - Twee Jehova's 's ochtends voor je deur is niet grappig.
(meer...)

RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek.
(meer...)
NIEUWS - Nederland is weer een meldpunt rijker, eentje over de Islamisering. Voor de zekerheid
(meer...)
OPINIE - Marokkaanse jongens zijn niet bij voorbaat racistischer dan Nederlandse jongens.
(meer...)

Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las,
(meer...)
over de persvrijheid in verschillende euopese landen
(meer...)
NIEUWS - Nederland is weer een meldpunt rijker, eentje over de Islamisering. Voor de zekerheid
(meer...)

OPINIE - Sport verbroedert niet meer.
(meer...)

ANALYSE - Na de tragische aanslag op een school in Brindisi wordt rekening gehouden met alle mogelijke daders, maar de nadruk lijkt te liggen op drie mogelijkheden: een algemene maffia-aanslag, een lokale maffia-aanslag of een buitenlandse, islamitisch geïnspireerde
(meer...)

OPINIE - Turkije heeft niet zozeer te vrezen van islamisme, maar eerder van nationalistische en andere extremistische krachten.
(meer...)
Dat we meer drinken dan de zweden geloof ik wel. Maar dat we minder drinken dan grieken en italianen?
Volgens mij halen we gewoon veel in Luxemburg omdat het daar goedkoper is.
Ja, en dan is die krankzinnige stijging van totaal biergebruik v.a. 1960 bijna vollédig op het conto te schrijven van al die coma- zuupende Superboeren in Tukkerland e/o.
Manmanman, moet een-en-al doffe ellende zijn daar natuurlijk…meisjes ho- maar eerst 1 jaar verkering en dan uit verveling allerlei rare folklore als vlöggl’n opblazen van varkensmagen afrondend met Oerend Straalbezopen Hard tot de enkels zwalkend in plastic bierglazen……
Ben in me eentje goed voor een bovenmodaal biermoyenne, maar ja….zit in Polen aan de Zywiec en dat telt dan weer niet, he….
Dat Luxemburgers onverantwoord zuipen wist ik wel ja. Ik was een paar jaar terug eens een paar dagen. Kwam er een rally langs. Het publiek komt allemaal met de auto kijken en haalt uit de achterbak flessen bier te voorschijn. Gezellig zuipen en kijken en als de rally voorbij is gewoon weer in de auto naar huis. Nog aan een lokale gevraagd: Ja was normaal, vaak waren de uitstapjes/feestelijkheden niet te befietsen (nare heuveltjes, weinig verlichting buiten de dorpjes), dus was het wel maatschappelijk geaccepteerd om met alcohol op achter het stuur te kruipen.
geinig, ik zit nog steeds op het niveau 1820–1840
HET KOMT DOOR AL DIE MOSLIMS!
Proost, op een heeeeeeerlijk weekend!
Yevgeny Podorkin:
Superboeren is een bijnaam van de supporters van De Graafschap. Dat ligt in de achterhoek, Gelderland. Tukkerland is Twente, Dat ligt in Overijssel. Tenzij je heel Oost-Nederland wenst te beledigen……