Uitgelicht

Was will das weib?

Was will das weib? OPINIE - Geïnteresseerd als ik ben in het vrouwelijk geslacht (uit zuiver wetenschappelijke motieven, vanzelfsprekend) schafte ik mij deze week de Viva aan, dat de resultaten beloofde van het Grote Relatieonderzoek. Veel wijzer werd ik er niet van. (meer...)

KlikTV

Journalist verzint zandstorm

Journalist verzint zandstorm FILMPJE - Zo slecht... dat moet toch een hoax zijn? (meer...)

De lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden

De lezing over inkomensongelijkheid die TED niet wilde uitzenden CONTROVERSE - In de VS woedt een discussie over het onderstaande TED-filmpje. Nick Hanauer, een vernture capitalist, hield afgelopen maart een presentatie over 'job creators'. TED wilde het niet uitzenden. (meer...)

Schuldencrisis

To ESM or not to ESM?

To ESM or not to ESM? ECHT KIEZEN - In het het debat over het ESM verdrag wordt door Kamerleden veel onzin beweerd. Politici die zeggen dat ze moeilijke keuzes maken maar doen dat juist niet en zadelen de burger met de rekening op. (meer...)

Europees federalisme

Europees federalisme OPINIE - Ik ben vermoedelijk de laatste Europese federalist in Nederland. Dat je een bepaalde visie als enige hebt is soms wat vervelend, maar het aardige is dat je in discussies met chauvinisten vroeg of laat altijd gelijk (meer...)

Data

Hoe zorg je ervoor dat leerlingen niet blijven zitten?

Hoe zorg je ervoor dat leerlingen niet blijven zitten? ANALYSE - Nederland telt inderdaad veel zittenblijvers. De ervaring in andere landen leert dat je scholen meer vrijheid moet geven om het aantal zittenblijvers te verminderen. (meer...)

Kijkcijfers: Champions League-finale van minuut tot minuut

ANALYSE - Aan de hand van de kijkcijfers per minuut kan je zien op welk moment Robben mist in de Champions League finale. (meer...)

Sark & Soto

Hapje eten bij Herpes Pizza?

Hapje eten bij Herpes Pizza? GRAPPIG - Sommige restauranthouders moeten wat langer nadenken over hun naam. (meer...)

Lekker rustig poepen

Lekker rustig poepen FOTOS - Als je moet, dan moet je. Maar doe het dan wel in stijl. (meer...)

Kennis

De vrije mens is een plattelandsbewoner

De vrije mens is een plattelandsbewoner LEZING - Het gedachtegoed van Jean-Jacques Rousseau wordt regelmatig verantwoordelijk gehouden voor totalitaire regimes als dat van Mao Zedong en de Rode Khmer. Is dat terecht? (meer...)

De eerste bommen op Rotterdam

De eerste bommen op Rotterdam Het is vandaag tweeënzeventig jaar geleden dat de Duitse luchtmacht Rotterdam bombardeerde. De Duitsers waren de Maas al overgestoken en daarmee was hun voornaamste strategische doel in feite al behaald. Ook de Nederlandse verdediging op de Grebbeberg was (meer...)

Advertentie

Boeken

De geschiedenis van mijn middelmatigheid

De geschiedenis van mijn middelmatigheid ESSAY – De zesjescultuur heeft een slechte naam in Nederland. Helaas. Ik ben zelf de vleesgeworden zesjescultuur. De zesminnetjescultuur zelfs: met zo min mogelijk inspanning een net goed genoeg resultaat behalen. Zo lang als ik mij kan herinneren (meer...)

Toeval is logisch

Toeval is logisch RECENSIE - De beste man moet aanvoerder zijn. Dat geldt voor Cruyff, maar ook in de politiek. (meer...)

Politiek

Spies verdedigt alles

Liesje liegt. De minister wil het dubbele paspoort alleen maar verbieden om Geert Wilders te paaien. Dát is de dubbele agenda van minister Liesbeth Spies.” Dat concludeerde ik 6 weken geleden. Het kabinet Rutte viel en Liesje kwam (meer...)

D66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting

VERSOEPELING VAN HET ONTSLAGRECHT KAN LEIDEN TOT AANTASTING VAN DE VRIJHEID VAN MENINGSUITING VAN WERKNEMERS (meer...)

Muze

Zonder Titel #14

(meer...)

Kunst op Zondag | … en vliegwerk.

Kunst op Zondag | ... en vliegwerk. Met gekunstelde constructies wordt de eurocrisis bestreden. Laat kunst en vliegwerk over aan kunstenaars. (meer...)

Informatiemaatschappij

Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks

Piraterij schaadt de filmindustrie nauwelijks ANALYSE - Het bioscoopbezoek in Europa blijft hoog. Impact van illegaal downloaden blijkt afwezig. Aanleiding om de hele Europese filmmarkt nader te analyseren om mogelijk effect te kunnen zien. (meer...)

Pakken wat je pakken kan

WEBCAST - Privacy en bedrijven is nog geen goede combinatie. Is er wel genoeg regulering? (meer...)

Leven

Scheermesje

Scheermesje COLUMN - Na acht jaar sportschoollidmaatschap heb ik wel geconstateerd dat ik me niet echt zorgen hoef te maken over mijn lichaam. (meer...)

Twee baarden | De vermoedelijke toedracht

Twee baarden | De vermoedelijke toedracht   In de jaren zeventig van de vorige eeuw – ik spreek voor de historici onder u – groeide alles nog als kool en straalden de mensen van geluk terwijl ze de essays van W.F. Hermans lazen. Het (meer...)

Sociaal

Woorden: is de sociale huisvesting afgeschaft

Woorden: is de sociale huisvesting afgeschaft ANALYSE - Woorden doen ertoe. De woorden van de vier woninggiganten voor een nieuwe woningmarkt suggereren dat er geen sociale huisvesting meer overblijft. (meer...)

D66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting

VERSOEPELING VAN HET ONTSLAGRECHT KAN LEIDEN TOT AANTASTING VAN DE VRIJHEID VAN MENINGSUITING VAN WERKNEMERS (meer...)

Media

Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie

Dibigate: onze eigen Twitterrevolutie Twitter is volwassen geworden. Dat mogen we toch wel concluderen nu Nieuwsuur een speciale vrouwenstem heeft ingevlogen om gescreendumpte tweets voor te lezen. De aftrap was (tenminste, voor zover ik weet was dit de aftrap, misschien was het (meer...)

Zembla duikt onder met Illegalen

Zembla duikt onder met Illegalen   Een tijdje geleden zag ik op een tentoonstelling deze tekening uit De Zachte Atlas van Nederland van John Rothuizen. Rothuizen maakt een soort plattegronden in perspectief, die hij vol kalkt met anekdotes, waarnemingen en weetjes. Ik las, (meer...)

Rechtsstaat

Spies verdedigt alles

Liesje liegt. De minister wil het dubbele paspoort alleen maar verbieden om Geert Wilders te paaien. Dát is de dubbele agenda van minister Liesbeth Spies.” Dat concludeerde ik 6 weken geleden. Het kabinet Rutte viel en Liesje kwam (meer...)

D66 en GroenLinks riskeren aanslag op de vrijheid van meningsuiting

VERSOEPELING VAN HET ONTSLAGRECHT KAN LEIDEN TOT AANTASTING VAN DE VRIJHEID VAN MENINGSUITING VAN WERKNEMERS (meer...)

Wereld

Romney’s Latinoprobleem

Romney's Latinoprobleem ANALYSE - Romney heeft een electoraal probleem: hij heeft de Latino's van zich vervreemd. Maar dat hoeft geen onoverkomelijk obstakel te blijken. (meer...)

Elders in de wereld kiezen Egyptenaren hun president

ELDERS - Gaat Egypte bij de presidentsverkiezingen voor het centrum of voor de extremen? (meer...)

De gedachtenpolitie komt er aan

Brrrr, sommige technologische ontwikkelingen jagen me behoorlijk de stuipen op het lijf. In de Verenigde Staten hebben ze het eerste geslaagde experiment gedaan met een soort gedachtenscanner, of eigenlijk meer een intentiescanner. Deze scanner kan signalen oppikken van mensen die iets slechts in de zin hebben. Ze zweten dan meer, ze zijn onrustig en nog wat meer van dat soort verschijnselen.
En dan zouden ze toch zomaar hele enge dingen kunnen gaan doen. Die kan je dan maar beter gelijk oppakken en voor de zekerheid levenslang opsluiten.
Belangrijke ontwerp vereiste voor de scanner is dat hij mobiel is. Binnenkort dus ook te vinden in de Kalverstraat. Dat betekent dus dat u maar beter niet kunt gaan winkelen als u toevallig in een scheiding ligt, de boosheid wordt vast gezien als voornemen tot een terroristische aanslag.
Misschien moeten we nu al de discussie starten over dit soort ontwikkelingen en de wenselijkheid daarvan. Anders laten we ons overrompelen en is er straks geen weg meer terug.



Update: Check het filmpje gelinkt in dit artikel (via)


  1. Ik voorzie grote problemen met huwelijksaanzoeken op het vliegveld.

  2. Een tijdje terug was er ook al zo een soort scanner, die mat lichaamswarmte of zo. Probleem is dat er heel weinig terroristen zijn, wat betekent dat de scanner heel specifiek moet zijn.
    Stel dat de scanner in 99,9% van de gevallen juist aangeeft of iemand wel of geen terrorist is. Dat klinkt goed, maar stel nu even dat één op de 100.000 passagiers iets kwaads in de zin heeft (een vrij hoge inschatting.) Dan nog geldt dat 0,1% van 99.999 = 100, dus voor elke terrorist die de detector pakt, zijn er 100 vals positieve passagiers.

  3. A spectrum of potential scenarios.
    By: Homeland Security.

    Duh. It’s their job. And they are stunningly proud of it.

    These gardeners will never quit. Us.

  4. Tel bij Martijns uitleg op dat veel van de signalen voor ‘kwaadaardige intentie’ overlappen met de symptomen van vliegangst, en dit project is gedoemd te falen.

  5. @4: Of heel veel mensen komen er door onterecht in de problemen.

  6. Dit is niet eng, dit is lachwekkend triest… Eng is dat er ook maar 1 persoon in de wereld is die dit serieus kan nemen…

  7. De enige mensen die je hier mee aanpakt zijn first-time drugssmokkelaars. Dat maakt het dubbel link, want daarmee kunnen de FAST-jongens claimen ‘dat het werkt’, maar tegelijkertijd ben ik er van overtuigd dat een meneer Atta boelkloedig door de douane heen loopt, alsof-ie al jaren terroristische aanslagen pleegt. Kwestie van focussen en relaxen.

    De enige reden waarom dit zou kunnen werken: afschrikking. Wat doe je ertegen als terroristische organisatie: je verstopt je bom in de bagage van een nietsvermoedende familie, of je stuurt meer terroristen op pad.

  8. 008

    Combineer dit even met het artikel dat mensen die rechts stemmen eerder bang zijn :-)

  9. Ik denk bij de paspoortcontrole altijd: “als ze maar niet denken dat ik een terrorist ben?”. Geheid dat dat ding ook bij afgaat…

  10. @9: Ik heb dat altijd als ik het bordje ‘Nothing to declare’ onderloop onder het strenge oog van zes douaneambtenaren…

  11. 011

    Kom je India binnen, of Polen dan tref je een eenvoudige ambtenaar waarmee te praten valt. Ben ik altijd vrienden mee. Op Schiphol, de arrogantie in een wachposthok. Israel zit er tussenin. VS ben ik vergeten.

  12. 012

    Ik merk het nou pas…. die hebben me gehersenspoeld. Verdomme nogan toe.

  13. Israël grensovergang Allenby Bridge: zo’n Lara Croft met reebruine ogen nam me apart, legt m’n rugzak op een tafel en vraagt voor het te openen: “Do you declare that everything in this bag belongs to you?”. Fuck man, met zulke existentialistische vragen moet je bij mij op dat soort momenten niet aankomen! Een beetje verward-angstig-geil antwoord ik: “Yes, I think so…” terwijl ik ondertussen denk: “Maar wat als een of andere Palestijn er nu een bom in heeft gestopt toen ik mijn rugzak afgaf bij het bagageluik van de bus?!” Vervolgens denk ik die ochtend voor de 53ste keer (onbewust) aan seks in dit geval met de soldate in kwestie, om daarna weer paniekerig door te piekeren: “Maar als er nu écht een bom in zit heb ik bij deze dan nu mijn eigen veroordeling al getekend? En als ze nu een bom vindt schiet ze me dan direct dood, of vindt ze me misschien wel leuk? Toch nog maar even glimlachen… neuken?”.

    Ik wens de gedachtenscanner veel succes met mijn ADHD-brein.

  14. Even in perspectief. Zo’n apparaat is gemaakt door een bedrijf die het probeert te verkopen. Wetenschappelijke analyse past hier niet in.

    Zoals Martijn al aan gaf heeft dit systeem een 2 dimensionale waarheidsruimte. Het detecteert positief als het positief moet zijn en negatief in het andere geval. De tweede dimensie wordt gevormd door de uitkomsten positief als het werkelijk negatief is (vals positief) en andersom (vals negatief). Kijk wat er in de laatste gevallen gebeurt en je ziet meteen de waarde van zo een apparaat. Zie bij Martijn.

    Zo zal biometriek bij de geldautomaat ook niet werken. Je wilt absoluut geen vals positief dus zal vals negatief hoog zijn. Sta je met je vinger op een afleeseenheid terwijl er geen geld uitkomt. Wordt je goed pissig van.

  15. Je bent een eitje Carlos, altijd in de weer met met (sex + bomb). Ik zou bij ‘single man’ en iedereen eigenlijk een scanner maken voor (- sex + explode).

  16. @14: Dat van die geldautomaat kan je redelijk makkelijk oplossen door meerdere pogingen toe te staan, net als nu bij de strak afgestelde kaartjesautomaten van de NS die je pinpas vaak eerst één of twee keer afkeuren. (Irritant is dat wel, dat geef ik toe.)

  17. Een beetje kalmeringsdrug en koude douche brengt die scanner echt wel down.

  18. Kunnen/ gaan potentiële terroristen zich ook weer tegen wapenen/ trainen. In de selectieprocedure kijken wie het best Cool & Collected reageert en handelt in (dat soort) bepaalde confronterende situaties (kijk b.v. maar naar het emotieloze smoelwerk van een Atta)…007’s die leugendetectors kunnen omzeilen…

    Maar “discussie starten” omdat we ons “anders laten overrompelen” en “er straks geen weg meer terug is”..zoals Steeph dat zo op zijn geheel eigen onderkoelde wijze poneert…meteen!

    Anders gaan ze er strakkies nog hele enge dingen mee doen.

  19. 020

    @13: Hopelijk heb je de les geleerd dat als ze met die vraag komen, het antwoord per defenitie “No” moet zijn.

  20. Het past natuurlijk perfect in “onze” strijd tegen het terrorisme, waarbij honderdduizenden profesionals en goedwillende burgers proberen te voorkomen dat iemand terroristische ideeen krijgt (ik vind dit dus werkelijk bizar, zoals een oud lied al zegt “de gedachten zijn vrij”).
    Maar goed, mocht men er dus niet in slagen die terroristische ideeen te voorkomen kan men ze nu gelukkig herkennen, wat voelen we ons nu veilig …

  21. Best wel fnuikend…dat bij een hoofdredacteur van een, in intentie, geprononceerder aan de weg willen timmerend links progressief vrijdenkend weblog bij een simpel “Do you declare that everything in this bag belongs to you” al existentialistisch angstig geilige gedachten opborrelen…

    Voor hetzelfde geld komt een Weesie met een blanco chequewe of zo…

  22. 023

    @22: Hoe politier de staat wordt, deste meer angstgedachten krijg je bij het zien van een uniform. Ik kan me heel goed voorstellen dat je zeer angstig wordt van bijvoorbeeld een retourtje Jeruzalem-Jericho.

Ga naar een thema

Volg ons

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS Feed
  • RSS Feed for Comments
  • YouTube

Waan van de Dag

Nieuwste reacties

Actieve discussies

Deel een link