<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
		>
<channel>
	<title>Comments on: Actie Open Democratie 1.0 &#8211; De brief</title>
	<atom:link href="http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/</link>
	<description>Verlicht en Verlegt</description>
	<lastBuildDate>Thu, 09 Feb 2012 21:05:20 +0000</lastBuildDate>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=3.2.1</generator>
	<item>
		<title>By: Steeph</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73847</link>
		<dc:creator>Steeph</dc:creator>
		<pubDate>Tue, 29 Nov 2005 11:51:44 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73847</guid>
		<description>@Steven: wederom dank. De presentaties zijn wel erg globaal, maar hiermee is wel duidelijk wie de spelers zijn.
Tot nu toe zijn er weinig reacties binnengekomen. De volgende ronde zal zich dus naar meer mensen uitstrekken. Anders schiet het niet op.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@Steven: wederom dank. De presentaties zijn wel erg globaal, maar hiermee is wel duidelijk wie de spelers zijn.<br />
Tot nu toe zijn er weinig reacties binnengekomen. De volgende ronde zal zich dus naar meer mensen uitstrekken. Anders schiet het niet op.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Steven Lenos</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73845</link>
		<dc:creator>Steven Lenos</dc:creator>
		<pubDate>Tue, 29 Nov 2005 11:11:57 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73845</guid>
		<description>Vorige week donderdag gaf Piet van Rijn, projectmanager van e-Parlement, op een expertmeeting van PolitiekOnline een korte presentatie. Hij is, vermoed ik, de baas van Andre van der Meer. De powerpoint van Van Rijn is, net als een paar andere ppts [ull=http://www.politiekonline.nl/html/index.cfm?t=27&amp;vID=940]hier te vinden[/url]</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Vorige week donderdag gaf Piet van Rijn, projectmanager van e-Parlement, op een expertmeeting van PolitiekOnline een korte presentatie. Hij is, vermoed ik, de baas van Andre van der Meer. De powerpoint van Van Rijn is, net als een paar andere ppts [ull=http://www.politiekonline.nl/html/index.cfm?t=27&amp;vID=940]hier te vinden[/url]</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Leon</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73431</link>
		<dc:creator>Leon</dc:creator>
		<pubDate>Fri, 25 Nov 2005 15:43:18 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73431</guid>
		<description>Ik kan online de volgende info vinden over het nieuwe systeem ...

[quote][url=http://www.minfin.nl/default.asp?CMS_TCP=tcpAsset&amp;id=BBC34D04387C407DB69A66FB7C4223C3]4. Nader geoperationaliseerde doelstellingen[/url] (mei 2005)

Organiseren van de informatieontsluiting, betrekken van burgers bij het bestuur

E-parlement

In 2004 is gestart met het e-parlementprogramma. Doel hier is hetorganiseren van de informatieontsluiting en het betrekken van burgers bij het bestuur (van buiten naar binnen denken). De aanpak in 2004 is er op gerichtgeweestom de interne organisatie op hetgebied van informatisering en automatisering nader op elkaar af te stemmen (eenduidige functionele sturing), een strategische planning te maken en de noodzakelijke projecten te starten.

Daarnaast is gewerktaan de visie en hetdefiniëren van doelstelling op (middel)lange termijn.

In 2004 zijn op beleidsmatig terrein de volgende resultaten bereikt:
– opstellen van concept informatiserings- en automatiseringsbeleidsplan 2005–2008
– opstellen concept informatiserings- automatiseringsarchitectuur 2005–2008
– visie document e-parlement(white paper)
– beheersorganisatie Informatiseringsproject
– opzet redactie onder de websites van de Tweede Kamer

Projectmatig is er in 2004 heel veel ingang gezet en afgerond. De informatieanalyse voor het project PARLIS (Workflow en documentmanagementsysteem) is afgerond. Begin 2005 zal de aanbesteding gaan starten. Er zijn commissiepagina’s op intranet ontwikkeld. Per commissie is de relevante informatie geconcentreerd beschikbaar. Er is gestart met de ontwikkeling en bouw van hetnieuwe intranetdatin april 2005 gereed zal zijn. Ditzal, samen met het in januari 2006 op te leveren nieuwe internet, de toegang tot«de Tweede Kamer» worden. In september is het project eduactieve websites van start gegaan. Samen met de Eerste Kamer wordt gewerkt aan een educatief programma gerichtop de bovenbouw van hetbasisonderwijs. Doel is de werking van hetparlementdicht er bij de jeugd te brengen. Het programma zal te zijner tijd worden uitgebreid naar andere leeftijdsgroepen.

Om beeld en geluid dat via de website wordt uitgezonden beter te ontsluiten zijn de projecten Verslaglegging Ondersteunend Systeem (VLOS) en Duiding Beeld en Geluid (DBG) gestart. Met deze projecten wordt de integratie gerealiseerd tussen de Handelingen van de Kamer, het live of opgeslagen beeld en geluid van plenaire debatten en commissies en achtergrondinformatie als CV’s van de Leden, dossiers, agenda’s etc. Bedoeling is om deze gecombineerde informatie op verschillende media (zoals digitale tv, internet en telefoon) beschikbaar te krijgen. De eerste resultaten zullen in 2005 zichtbaar worden.

Er wordt gestreefd naar behoefteafhankelijke informatievoorziening. Om de flexibiliteit en toegankelijkheid te vergroten is veel aandacht besteed aan het herinrichten van de zoekmachine op de websites. Samen met het nieuwe intranet, komt ook de nieuwe krachtige zoekfunctie beschikbaar.

Deze kan ook zoeken door gescande documenten die tot voor kort alleen op papier toegankelijk waren.

Naar verwachting wordt e-parlementals programma einde 2005 afgerond, de activiteiten gaan daarna als lijnverantwoordelijkheid verder.[/quote]

	###

[quote][url=http://www.e-space.nl/folder.kennisEnErvaring/doc.integratiebestanden]Integratie Bestanden (Tweede Kamer der Staten-Generaal)[/url] (maart 2005)

In het project Integratie Bestanden is een nieuw parlementair informatiesysteem ontworpen en gerealiseerd.

De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft een ruime hoeveelheid informatiesystemen die voorzien in de informatiebehoefte van haar gebruikers (kamerleden, pers, politiek medewerkers en overig personeel). Aangezien deze systemen in de loop der jaren zijn aangeschaft (de oudste was meer dan twintig jaar oud) , was er de behoefte een systeem te ontwikkelen dat voorziet in de integrale informatiebehoefte. Daarnaast is er door de Kamer als eis gesteld dat de nieuw te ontwikkelen architectuur in de toekomst aanpasbaar is, zonder programmeerinspanning.

Dit systeem is een vervanging voor de dan bestaande systemen die het Nederlandse parlement ondersteunen. Binnen dit project is een grootschalige analyse van content en data gedaan, waaronder analyse van: documenten metagegevens, processen en personen en organisaties gedaan, zodat deze later in een flexibel informatiesysteem opgenomen konden worden.

Bijzonder aan het te ontwikkelen systeem is de mogelijkheid het tijdens productie zonder programmering te kunnen aanpassen. Dit geldt voor alle gebruikersfuncties en de gegevensstructuren. Op deze manier ontstaat een systeem dat op maat is voor de toekomst, en aangepast kan worden aan de dan geldende wensen en eisen.

Aan deze opdracht hebben in totaal ongeveer 30 personen geparticipeerd, en heeft Arjen Brienen het gehele project deelgenomen in de rol van systeemarchitect en teamleider.[/quote]

	###

[quote][b]Raming der voor de Tweede Kamer in 2004 benodigde uitgaven, alsmede aanwijzing en raming van de ontvangsten[/b] (KST68811)

[i]Budgettaire gevolgen van beleid[/i]

Naar aanleiding van een vraag van de leden van CDA-fractie met betrekking tot de budgetstijging bij de Dienst Automatisering, merkt het Presidium op dat het budget van de Dienst Automatisering zich laat verdelen in reguliere exploitatie en projecten. Voor wat betreft de reguliere exploitatie blijven de kosten nagenoeg gelijk. Op verzoek van de Kamer is een aantal projecten gestart dat aanvullende investering verlangt. Het betreft hier:

#1. noodzakelijke vervanging van het parlementaire informatiesysteem Twekis door Parlis, ter verbetering van de informatievoorziening, EUR 1.458.000 
#2. ontsluiting van de huidige digitale informatiebronnen middels Autonomy, EUR 90.000
#3. waardering van werkplek, netwerk en apparatuur, EUR 867.500
#4. informatiseringsproject P&amp;O en FEZ, EUR 539.600
#5. vervanging van de geautomatiseerde systemen van het restaurantbedrijf, EUR 294.300[/quote]

Zo te zien is de analyse niet online beschikbaar en is in 2003 anderhalf miljoen uitgegeven voor die analyse en (waarschijnlijk?) de start van het bouwen.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Ik kan online de volgende info vinden over het nieuwe systeem &#8230;</p>
<p>[quote][url=http://www.minfin.nl/default.asp?CMS_TCP=tcpAsset&amp;id=BBC34D04387C407DB69A66FB7C4223C3]4. Nader geoperationaliseerde doelstellingen[/url] (mei 2005)</p>
<p>Organiseren van de informatieontsluiting, betrekken van burgers bij het bestuur</p>
<p>E-parlement</p>
<p>In 2004 is gestart met het e-parlementprogramma. Doel hier is hetorganiseren van de informatieontsluiting en het betrekken van burgers bij het bestuur (van buiten naar binnen denken). De aanpak in 2004 is er op gerichtgeweestom de interne organisatie op hetgebied van informatisering en automatisering nader op elkaar af te stemmen (eenduidige functionele sturing), een strategische planning te maken en de noodzakelijke projecten te starten.</p>
<p>Daarnaast is gewerktaan de visie en hetdefiniëren van doelstelling op (middel)lange termijn.</p>
<p>In 2004 zijn op beleidsmatig terrein de volgende resultaten bereikt:<br />
– opstellen van concept informatiserings- en automatiseringsbeleidsplan 2005–2008<br />
– opstellen concept informatiserings- automatiseringsarchitectuur 2005–2008<br />
– visie document e-parlement(white paper)<br />
– beheersorganisatie Informatiseringsproject<br />
– opzet redactie onder de websites van de Tweede Kamer</p>
<p>Projectmatig is er in 2004 heel veel ingang gezet en afgerond. De informatieanalyse voor het project PARLIS (Workflow en documentmanagementsysteem) is afgerond. Begin 2005 zal de aanbesteding gaan starten. Er zijn commissiepagina’s op intranet ontwikkeld. Per commissie is de relevante informatie geconcentreerd beschikbaar. Er is gestart met de ontwikkeling en bouw van hetnieuwe intranetdatin april 2005 gereed zal zijn. Ditzal, samen met het in januari 2006 op te leveren nieuwe internet, de toegang tot«de Tweede Kamer» worden. In september is het project eduactieve websites van start gegaan. Samen met de Eerste Kamer wordt gewerkt aan een educatief programma gerichtop de bovenbouw van hetbasisonderwijs. Doel is de werking van hetparlementdicht er bij de jeugd te brengen. Het programma zal te zijner tijd worden uitgebreid naar andere leeftijdsgroepen.</p>
<p>Om beeld en geluid dat via de website wordt uitgezonden beter te ontsluiten zijn de projecten Verslaglegging Ondersteunend Systeem (VLOS) en Duiding Beeld en Geluid (DBG) gestart. Met deze projecten wordt de integratie gerealiseerd tussen de Handelingen van de Kamer, het live of opgeslagen beeld en geluid van plenaire debatten en commissies en achtergrondinformatie als CV’s van de Leden, dossiers, agenda’s etc. Bedoeling is om deze gecombineerde informatie op verschillende media (zoals digitale tv, internet en telefoon) beschikbaar te krijgen. De eerste resultaten zullen in 2005 zichtbaar worden.</p>
<p>Er wordt gestreefd naar behoefteafhankelijke informatievoorziening. Om de flexibiliteit en toegankelijkheid te vergroten is veel aandacht besteed aan het herinrichten van de zoekmachine op de websites. Samen met het nieuwe intranet, komt ook de nieuwe krachtige zoekfunctie beschikbaar.</p>
<p>Deze kan ook zoeken door gescande documenten die tot voor kort alleen op papier toegankelijk waren.</p>
<p>Naar verwachting wordt e-parlementals programma einde 2005 afgerond, de activiteiten gaan daarna als lijnverantwoordelijkheid verder.[/quote]</p>
<p>	###</p>
<p>[quote][url=http://www.e-space.nl/folder.kennisEnErvaring/doc.integratiebestanden]Integratie Bestanden (Tweede Kamer der Staten-Generaal)[/url] (maart 2005)</p>
<p>In het project Integratie Bestanden is een nieuw parlementair informatiesysteem ontworpen en gerealiseerd.</p>
<p>De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft een ruime hoeveelheid informatiesystemen die voorzien in de informatiebehoefte van haar gebruikers (kamerleden, pers, politiek medewerkers en overig personeel). Aangezien deze systemen in de loop der jaren zijn aangeschaft (de oudste was meer dan twintig jaar oud) , was er de behoefte een systeem te ontwikkelen dat voorziet in de integrale informatiebehoefte. Daarnaast is er door de Kamer als eis gesteld dat de nieuw te ontwikkelen architectuur in de toekomst aanpasbaar is, zonder programmeerinspanning.</p>
<p>Dit systeem is een vervanging voor de dan bestaande systemen die het Nederlandse parlement ondersteunen. Binnen dit project is een grootschalige analyse van content en data gedaan, waaronder analyse van: documenten metagegevens, processen en personen en organisaties gedaan, zodat deze later in een flexibel informatiesysteem opgenomen konden worden.</p>
<p>Bijzonder aan het te ontwikkelen systeem is de mogelijkheid het tijdens productie zonder programmering te kunnen aanpassen. Dit geldt voor alle gebruikersfuncties en de gegevensstructuren. Op deze manier ontstaat een systeem dat op maat is voor de toekomst, en aangepast kan worden aan de dan geldende wensen en eisen.</p>
<p>Aan deze opdracht hebben in totaal ongeveer 30 personen geparticipeerd, en heeft Arjen Brienen het gehele project deelgenomen in de rol van systeemarchitect en teamleider.[/quote]</p>
<p>	###</p>
<p>[quote][b]Raming der voor de Tweede Kamer in 2004 benodigde uitgaven, alsmede aanwijzing en raming van de ontvangsten[/b] (KST68811)</p>
<p>[i]Budgettaire gevolgen van beleid[/i]</p>
<p>Naar aanleiding van een vraag van de leden van CDA-fractie met betrekking tot de budgetstijging bij de Dienst Automatisering, merkt het Presidium op dat het budget van de Dienst Automatisering zich laat verdelen in reguliere exploitatie en projecten. Voor wat betreft de reguliere exploitatie blijven de kosten nagenoeg gelijk. Op verzoek van de Kamer is een aantal projecten gestart dat aanvullende investering verlangt. Het betreft hier:</p>
<p>#1. noodzakelijke vervanging van het parlementaire informatiesysteem Twekis door Parlis, ter verbetering van de informatievoorziening, EUR 1.458.000<br />
#2. ontsluiting van de huidige digitale informatiebronnen middels Autonomy, EUR 90.000<br />
#3. waardering van werkplek, netwerk en apparatuur, EUR 867.500<br />
#4. informatiseringsproject P&amp;O en FEZ, EUR 539.600<br />
#5. vervanging van de geautomatiseerde systemen van het restaurantbedrijf, EUR 294.300[/quote]</p>
<p>Zo te zien is de analyse niet online beschikbaar en is in 2003 anderhalf miljoen uitgegeven voor die analyse en (waarschijnlijk?) de start van het bouwen.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Leon</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73326</link>
		<dc:creator>Leon</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 24 Nov 2005 18:59:42 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73326</guid>
		<description>Uit het interview met Van der Meer komt het volgende:

[quote][i]Een zeer omvangrijk project is de bouw van Parlis, het nieuwe parlementair informatiesysteem. De informatieanalyse daarvoor is inmiddels afgerond en het gebruik van Microsoft&#039;s SharePoint Portal Server als onderliggende techniek heeft de voorkeur van de Tweede Kamer.[/i][/quote]

Dat wil in ieder geval zeggen dat gestandaardiseerd wordt op Microsoft Word documenten. Sharepoint is een &#039;shared folder&#039; structuur, waarbij aan een folder eigenschappen worden toegekend. Je bewaart een Word document in zo&#039;n folder, waarna Sharepoint een invulscherm geeft voor de meta-data van het document. Verder kan het wel PDF lezen, maar met moeite. 

Is de Informatieanalyse online beschikbaar of te verkrijgen? Het is interessant te zien hoe die er voor de Tweede Kamer uitziet.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Uit het interview met Van der Meer komt het volgende:</p>
<p>[quote][i]Een zeer omvangrijk project is de bouw van Parlis, het nieuwe parlementair informatiesysteem. De informatieanalyse daarvoor is inmiddels afgerond en het gebruik van Microsoft&#8217;s SharePoint Portal Server als onderliggende techniek heeft de voorkeur van de Tweede Kamer.[/i][/quote]</p>
<p>Dat wil in ieder geval zeggen dat gestandaardiseerd wordt op Microsoft Word documenten. Sharepoint is een &#8216;shared folder&#8217; structuur, waarbij aan een folder eigenschappen worden toegekend. Je bewaart een Word document in zo&#8217;n folder, waarna Sharepoint een invulscherm geeft voor de meta-data van het document. Verder kan het wel PDF lezen, maar met moeite. </p>
<p>Is de Informatieanalyse online beschikbaar of te verkrijgen? Het is interessant te zien hoe die er voor de Tweede Kamer uitziet.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Steeph</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73322</link>
		<dc:creator>Steeph</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 24 Nov 2005 18:42:53 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73322</guid>
		<description>Ik geef ze nog enkele dagen voor een verdere reactie.
Want alleen &quot;dank u voor de suggesties&quot; is natuurlijk niet voldoende. Er worden een paar concrete voorstellen in gedaan en vragen gesteld.
We wachten af.
En dat van dat internet snap ik niet en ga ik ook navragen (zal wel iets anders mee bedoeld worden).</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Ik geef ze nog enkele dagen voor een verdere reactie.<br />
Want alleen &#8220;dank u voor de suggesties&#8221; is natuurlijk niet voldoende. Er worden een paar concrete voorstellen in gedaan en vragen gesteld.<br />
We wachten af.<br />
En dat van dat internet snap ik niet en ga ik ook navragen (zal wel iets anders mee bedoeld worden).</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Leon</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73321</link>
		<dc:creator>Leon</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 24 Nov 2005 18:40:29 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73321</guid>
		<description>Fijn te lezen dat de Tweede Kamer een nieuw Internet ontwikkeld. Daar zou ik wel een lijntje naar toe willen...</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Fijn te lezen dat de Tweede Kamer een nieuw Internet ontwikkeld. Daar zou ik wel een lijntje naar toe willen&#8230;</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: HansR</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73292</link>
		<dc:creator>HansR</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 24 Nov 2005 14:48:48 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73292</guid>
		<description>Dat is leuk. Maar wordt je ook op de hoogte gehouden? Ik zou zeker om vervolgcontact vragen.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Dat is leuk. Maar wordt je ook op de hoogte gehouden? Ik zou zeker om vervolgcontact vragen.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Steeph</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73283</link>
		<dc:creator>Steeph</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 24 Nov 2005 12:47:18 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73283</guid>
		<description>Eerste reactie:

Geachte heer ....,

Hartelijk dank voor uw e-mail bericht van 22-11-2005. Namens voor de 
Voorzitter van de Tweede Kamer, aan wie u het bericht onder meer heeft 
gericht, wil ik u danken voor uw suggesties.

Momenteel wordt er inderdaad hard gewerkt aan een systeem dat Parlis 
heet. Daarnaast is men binnen de Tweede Kamer druk bezig aan de 
ontwikkeling van een nieuw internet. In uw e-mail doet u enkele 
suggesties voor de ontwikkeling van beide projecten. Om die reden stuur 
ik een kopie van deze e-mail aan de contactpersonen van beide projecten.

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geinformeerd en dank u 
nogmaals voor uw suggesties.

Met vriendelijke groet, 


Stafdienst Voorlichting Tweede Kamer der Staten-Generaal</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Eerste reactie:</p>
<p>Geachte heer &#8230;.,</p>
<p>Hartelijk dank voor uw e-mail bericht van 22-11-2005. Namens voor de<br />
Voorzitter van de Tweede Kamer, aan wie u het bericht onder meer heeft<br />
gericht, wil ik u danken voor uw suggesties.</p>
<p>Momenteel wordt er inderdaad hard gewerkt aan een systeem dat Parlis<br />
heet. Daarnaast is men binnen de Tweede Kamer druk bezig aan de<br />
ontwikkeling van een nieuw internet. In uw e-mail doet u enkele<br />
suggesties voor de ontwikkeling van beide projecten. Om die reden stuur<br />
ik een kopie van deze e-mail aan de contactpersonen van beide projecten.</p>
<p>Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geinformeerd en dank u<br />
nogmaals voor uw suggesties.</p>
<p>Met vriendelijke groet, </p>
<p>Stafdienst Voorlichting Tweede Kamer der Staten-Generaal</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: mescaline</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73069</link>
		<dc:creator>mescaline</dc:creator>
		<pubDate>Tue, 22 Nov 2005 19:59:59 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73069</guid>
		<description>Zo, dat zal ons leren.

Steeph, goeie aktie !</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Zo, dat zal ons leren.</p>
<p>Steeph, goeie aktie !</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Steeph</title>
		<link>http://sargasso.nl/archief/2005/11/17/actie-open-democratie-10-de-brief/#comment-73053</link>
		<dc:creator>Steeph</dc:creator>
		<pubDate>Tue, 22 Nov 2005 19:39:25 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.sargasso.nl/?p=1593#comment-73053</guid>
		<description>Oh ja, naar:
To: voorzitter@tweedekamer.nl,  A.vdMeer@tweedekamer.nl,  S.Spoelstra@tweedekamer.nl,  J.Vreuls@tweedekamer.nl,  cda@tweedekamer.nl,  christenunie@tweedekamer.nl,  d66@tweedekamer.nl,  C.Vendrik@tweedekamer.nl,  A.Lazrak@tweedekamer.nl,  H.Nawijn@tweedekamer.nl,  g.wilders@tweedekamer.nl,  lpf@tweedekamer.nl,  informatie@pvda.nl,  sgp@tweedekamer.nl,  kamer@sp.nl,  &quot;Gerkens A.M.V.&quot;,   Z.Szabo@tweedekamer.nl
CC:Infobzk@minbzk.nl,  voorlichting@tweedekamer.nl,  cip3000@tweedekamer.nl</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Oh ja, naar:<br />
To: <a href="mailto:voorzitter@tweedekamer.nl">voorzitter@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:A.vdMeer@tweedekamer.nl">A.vdMeer@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:S.Spoelstra@tweedekamer.nl">S.Spoelstra@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:J.Vreuls@tweedekamer.nl">J.Vreuls@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:cda@tweedekamer.nl">cda@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:christenunie@tweedekamer.nl">christenunie@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:d66@tweedekamer.nl">d66@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:C.Vendrik@tweedekamer.nl">C.Vendrik@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:A.Lazrak@tweedekamer.nl">A.Lazrak@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:H.Nawijn@tweedekamer.nl">H.Nawijn@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:g.wilders@tweedekamer.nl">g.wilders@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:lpf@tweedekamer.nl">lpf@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:informatie@pvda.nl">informatie@pvda.nl</a>,  <a href="mailto:sgp@tweedekamer.nl">sgp@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:kamer@sp.nl">kamer@sp.nl</a>,  &#8220;Gerkens A.M.V.&#8221;,   <a href="mailto:Z.Szabo@tweedekamer.nl">Z.Szabo@tweedekamer.nl</a><br />
CC:Infobzk@minbzk.nl,  <a href="mailto:voorlichting@tweedekamer.nl">voorlichting@tweedekamer.nl</a>,  <a href="mailto:cip3000@tweedekamer.nl">cip3000@tweedekamer.nl</a></p>
]]></content:encoded>
	</item>
</channel>
</rss>

<!-- Performance optimized by W3 Total Cache. Learn more: http://www.w3-edge.com/wordpress-plugins/

Page Caching using disk: basic
Database Caching 6/12 queries in 0.003 seconds using apc
Object Caching 608/612 objects using apc

Served from: sargasso.nl @ 2012-02-09 22:13:17 -->
